Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kryzys w centrum promocji: Czy nowa rada i wójt znajdą rozwiązanie? [wideo]

Radni z Gminy Kołobrzeg zwołali dziś konferencję prasową, aby wyrazić swoje stanowisko w sprawie centrum promocji i kultury, wokół którego ostatnio narosło wiele kontrowersji. Chcieli się odnieść do tej kwestii, ale wójt odmówił publikacji ich oświadczenia na stronach gminy. Na konferencji Tomasz Królikowski poinformował, że na działalność centrum potrzebny jest milion złotych. Radni wyrazili swoje niezadowolenie, ponieważ nie otrzymali od wójta planu pracy centrum, pomimo że kandydaci składali taki plan. Wójt tłumaczył to prawami autorskimi. Małgorzata Chir wygrała konkurs na dyrektora, a jej  wynagrodzenie miało wynosić 16 tysięcy złotych brutto. Niestety, radni nie mieli możliwości porozmawiania z wybraną dyrektorką.

Dodatkowo, radni przeprosili sołtysów, ponieważ wójt stwierdził, że brakuje wsparcia sołtysów przy organizowanych przez nich lokalnych imprezach. Te wydarzenia stały się już wieloletnimi cyklicznymi tradycjami. W swoim wystąpieniu radni podkreślili, że nie można akceptować działań podejmowanych na kolanie. Pieniądze publiczne powinny być wydatkowane odpowiedzialnie, a decyzje dotyczące centrum promocji i kultury powinny być poprzedzone pracami komisji.

Ta sprawa połączyła radnych, którzy na co dzień różnią się w wielu kwestiach. Manifestacja w postaci nieobecności na nadzwyczajnej sesji była ich formą wyrażenia niezadowolenia. Planują również kolejną sesję 29 lutego.

Wójt zlikwidował wydział promocji w gminie, przesunął pracowników do innych działów, a można było zatrudnić dwie dodatkowe osoby i kontynuować działalność w dziedzinie promocji. Niejasne jest, dlaczego najpierw zlikwidowano promocję, a potem powołano do życia gminne centrum kultury i promocji, a na koniec okazało się, że brakuje środków na jego działalność.  - mówili radni.

Radny Filipowicz również pojawił się na spotkaniu z dziennikarzami, ale zgromadzeni radni zasugerowali zwołanie swojej własnej konferencji.

Podsumowując, radni przyznali, że popełnili błąd, głosując za powołaniem tej instytucji. Kwota na jej funkcjonowanie powinna była zostać wyznaczona już w budżecie na rok 2023. Radni zaznaczyli również, że mimo powołania instytucji i wyboru dyrektora, brakuje finansowania, a w obecnej kadencji nie będzie możliwe jego uzyskanie.

Przedstawiciele rady usłyszeli także kilka dni temu od wójta, że nowo wybrana osoba na stanowisko dyrektora rezygnuje z powodu zastrzeżeń ze strony radnych. Jednakże, jak podkreślili, ten przekaz nie został oficjalnie potwierdzony. Radni zdecydowanie opowiedzieli się za ponownym przeprowadzeniem konkursu już w nowej kadencji radnych i wójta.

Więcej informacji można znaleźć w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama