Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Świetlica w schronisku dla osób bezdomnych

Schronisko dla Osób Bezdomnych to miejsce szczególne na mapie Kołobrzegu gdyż pomoc otrzymują osoby znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Bezdomność jest zjawiskiem społecznym, wynikającym z wielu współistniejących i przenikających się przyczyn. To nie tylko bezrobocie, ubóstwo, ale także uzależnienia, przemoc w rodzinie, zadłużenie, eksmisje, rozpad rodziny, zaburzenia psychiczne, zaburzenia osobowości. Osoby bezdomne często są odrzucane przez rodzinę i najbliższe otoczenie, które nie chce lub nie może się nimi zająć. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Koszalińskie otacza ogromnym wsparciem kobiety, w tym również młode matki z dziećmi.

Rotary Club Kołobrzeg zainicjowało akcję mająca na celu wyremontowanie i wyposażenie świetlicy dla kobiet. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, otwartości serca oraz szczodrości sponsorów pomieszczenie to nabrało nowego charakteru. Ciepła kolorystyka ścian, nowe oświetlenie, wykładzina dywanowa, funkcjonalne meble, dekoracje okienne, biblioteczka dla kobiet i dzieci stworzyło namiastkę domowej atmosfery. Tak przyjazne miejsce spełniać będzie różnorodne funkcje tj. biblioteki, miejsca spędzania czasu, spotkań z terapeutami, psychologami, wychowawcami. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia staną się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w trakcie wieczerzy wigilijnej.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama