24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Miasto pyta o ekrany i przypomina, że inwestycje nie są dla samochodów

Zarząd Dzielnicy Rzemieślniczej zwrócił naszą uwagę na budowane ekrany wzdłuż nowego przebiegu ulicy Krzywoustego. Jeszcze przed nastaniem zimy pojechaliśmy na teren budowy, aby przyjrzeć się temu, jak wykańczana jest ta inwestycja. I jest faktycznie tak, jak piszą reprezentanci mieszkańców: na pewnym odcinku, tam gdzie dziś nie ma domów, bo nie są realizowane inwestycje, ekrany nie powstają. Jest więc słuszne pytanie, skoro nie powstają teraz - uprzedzając - bo dziś nie ma budynków, to czy powstaną, gdy właściciele zabudują działki.

W tej kwestii zareagowała Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych. Reakcja jest słuszna, gdyż Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad nie była łaskawa zareagować na jakąkolwiek krytykę mieszkańców w zakresie realizowanej w tym miejscu inwestycji. Nie widać tu też jakoś aktywności posła Czesława Hoca. Dlatego Ewa Pełechata informuje dyrektora GDDKiA w Szczecinie o sprzeciwie mieszkańców Janisk w związku z brakiem ekranów na całej długości realizowanej inwestycji. Miasto podnosi, że ruch w tym miejscu jest ogromny, nie tylko ze względu na dojazd do węzła drogi S6 Kołobrzeg Wschód, ale także ze względu na powstała galerię handlową. "Perspektywa sezonu letniego i tysięcy samochodów kierowanych do miasta wjazdem "Kołobrzeg Wschód" jeszcze bardziej spotęguje poziom hałasu. Wnoszę więc o pilne zmiany projektu umożliwiające wprowadzenie ochrony akustycznej dla Dzielnicy Rzemieślnicza (...). Wszak inwestycje realizuje się nie dla samochodów tylko dla ludzi". Gdy poznamy stanowisko inwestora, powrócimy do tematu.