Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024    
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Miasto pyta o ekrany i przypomina, że inwestycje nie są dla samochodów

Zarząd Dzielnicy Rzemieślniczej zwrócił naszą uwagę na budowane ekrany wzdłuż nowego przebiegu ulicy Krzywoustego. Jeszcze przed nastaniem zimy pojechaliśmy na teren budowy, aby przyjrzeć się temu, jak wykańczana jest ta inwestycja. I jest faktycznie tak, jak piszą reprezentanci mieszkańców: na pewnym odcinku, tam gdzie dziś nie ma domów, bo nie są realizowane inwestycje, ekrany nie powstają. Jest więc słuszne pytanie, skoro nie powstają teraz - uprzedzając - bo dziś nie ma budynków, to czy powstaną, gdy właściciele zabudują działki.

W tej kwestii zareagowała Ewa Pełechata, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych. Reakcja jest słuszna, gdyż Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad nie była łaskawa zareagować na jakąkolwiek krytykę mieszkańców w zakresie realizowanej w tym miejscu inwestycji. Nie widać tu też jakoś aktywności posła Czesława Hoca. Dlatego Ewa Pełechata informuje dyrektora GDDKiA w Szczecinie o sprzeciwie mieszkańców Janisk w związku z brakiem ekranów na całej długości realizowanej inwestycji. Miasto podnosi, że ruch w tym miejscu jest ogromny, nie tylko ze względu na dojazd do węzła drogi S6 Kołobrzeg Wschód, ale także ze względu na powstała galerię handlową. "Perspektywa sezonu letniego i tysięcy samochodów kierowanych do miasta wjazdem "Kołobrzeg Wschód" jeszcze bardziej spotęguje poziom hałasu. Wnoszę więc o pilne zmiany projektu umożliwiające wprowadzenie ochrony akustycznej dla Dzielnicy Rzemieślnicza (...). Wszak inwestycje realizuje się nie dla samochodów tylko dla ludzi". Gdy poznamy stanowisko inwestora, powrócimy do tematu.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama