19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Zamiast parkingu za dworcem 7-piętrowy hotel?  [wideo]

Prezydent Anna Mieczkowska spotkała się dziś z dziennikarzami na  konferencji prasowej na terenie parkingu za dworcem kolejowym. Teren należy do spółek PKP, obecnie od lat jest tam prywatny parking. Miasto już niejednokrotnie chciało odkupić ten teren lub zamienić się i wybudować parking wielopoziomowy, który rozwiązałby spory problem z miejscami w dzielnicy portowej. Wcześniej mówiono też, że jest to ważny teren dla PKP pod rozwój oraz rozbudowę torowiska. Zaraz po wyborach do prezydent Mieczkowskiej wpłynął wniosek od spółki, która jest powiązana z PKP, o ustalenie lokalizacji celu publicznego dla budowy 7 kondygnacyjnego hotelu z podziemnym garażem. Prezydent odmówiła, jak powiedziała niepotrzebny jest w naszym mieście kolejny 7 piętrowy hotel, dodała też, że zrobi wszystko, aby ten teren nie został zabudowany żadnym hotelem lub apartamentowcem.

Na konferencji przypomniano również fakt, że w ubiegłym roku przedstawiciele PKP zapewniali, że ostateczne przeznaczenie terenu będzie zależało od dostępnej przestrzeni po zrealizowaniu inwestycji kolejowych. Podkreślali również, że PKP nie planuje prowadzić działań w sektorze hotelarskim ani deweloperskim.

Złożony wniosek został odrzucony, a budowa obiektu hotelowego nie została uznana za cel publiczny. Zgodnie ze studium zagospodarowania przestrzennego, teren ten ma być przeznaczony na parking. Prezydent miasta ogłosił rozpoczęcie procedury planistycznej oraz wpisanie funkcji parkingowej dla tego obszaru do planu zagospodarowania przestrzennego.

Obecni na konferencji parlamentarzyści zapowiedzieli złożenie interpelacji, mającej na celu wyjaśnienie tej sytuacji. A przedstawiciele RSTU zgodnie podkreślali, że parking w tym miejscu rozwiązałby wiele problemów.

Więcej w materiale wideo.