20 lutego 2024    |    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
20 lutego 2024
    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

Zimowa końcówka Roweru Miejskiego

Jak co sezon 30 listopada kończy się działalność Roweru Miejskiego. Tym razem jednoślady stoją nieużywane już od kilku dni z powodu warunków atmosferycznych. Operator, którym wciąż będzie firma Nextbike, deklaruje gruntowny przegląd rowerów. W naszym mieście rowerów jest 125. Kilka znajduje się w zapasie w magazynie. Pobierać je można z 12 stacji rozstawionych po mieście. Za kilka dni będziemy znali dokładną ilość ich wypożyczeń oraz najpopularniejsze trasy. W naszym mieście zwolenników jednośladu nie brakuje. Sporo osób korzysta z nich dojeżdżając do pracy lub szkoły. W tym roku miały też sporą konkurencję w postaci hulajnóg elektrycznych, których w tym sezonie było zdecydowanie najwięcej niż w latach ubiegłych.

Rowery po serwisie i przerwie zimowej powrócą na nasze ulice w marcu.