Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

20 lutego 2024    |    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
20 lutego 2024    
    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tamborski zmienił zdanie, centrum będzie zamknięte

Podczas porannego posiedzenia Zespołu ds organizacji ruchu przy staroście kołobrzeskim, zapadły decyzję związane z przyszłością ruchu w centrum miasta. Okazuje się, że Tomasz Tamborski zmienił zdanie w zakresie ograniczenia ruchu w tej części Kołobrzegu.

Jak mówi w rozmowie z naszym portalem starosta, miasto przeprowadziło pomiary ruchu, zmieniło proponowaną organizację przebiegu ruchu, a ponadto, buduje parking wielopoziomowy. - Projekt rodził się bardzo długo. Te postulaty, jak budowa parkingu, inwestycja jest już rozpoczęta. Drugi postulat to kwestia budowy ronda i lepszego skomunikowania centrum za sprawą budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Budowlanej, Rzecznej i Kamiennej też ma być wdrożony. W centrum zmienimy organizację ruchu. Wyłączymy ruch od skrzyżowania Armii Krajowej z Narutowicza do skrzyżowania Ratuszowej z Placem Ratuszowym. Od ulicy Łopuskiego do skrzyżowania z Katedralną będzie ruch dwukierunkowy. Katedralna od Alei Świętego Jana Pawła II do Rzecznej dalej będzie jednokierunkowa. Narutowicza od Mariackiej do Armii Krajowej - tam ruch będzie dwukierunkowy - wyjaśnia Tomasz Tamborski. Jak dodaje starosta, miejsca parkingowe na ulicy Mariackiej, na odcinku od Narutowicza do Mariackiej, będą równoległe do ulicy, a nie jak obecnie, pod skosem. Chodzi o to, aby był tam lepszy przejazd.

Zmiany mają wejść w życie przed wakacjami 2024 roku.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama