Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Spadną ceny za ciepło produkowane przez MEC, ale...

Jest dobra wiadomość w sprawie cen ciepła, sprzedawanego przez Miejską Energetykę Cieplną w Kołobrzegu. Jak wskazuje w pismach do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych prezes Andrzej Olichwiruk, ceny, w zależności od taryfy, powinny być niższe o 12,7 do 18,02%. To duża obniżka, biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki, które sparaliżowały Polaków i spowodowały problemy z zakupem węgla. W ostatnim czasie ceny miału spadły. Zmniejszyły się również koszty zakupu gazu i uprawnień do emisji CO2. Jeśli obliczenia MEC zaakceptuje Urząd Regulacji Energetyki, to jest szansa, że od 1 grudnia będzie taniej.

Jest jednak pewne zagrożenie. Obecnie, za ciepło wspólnoty i spółdzielnie płacą, otrzymując tzw. rekompensatę, ustanowioną przez rząd. Przepisy obowiązują tylko do końca grudnia 2023 roku. Jeśli prawo się nie zmieni, od nowego roku może już nie być tak tanio...

Fot. archiwum

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama