Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Paliwo poniżej 6 zł, ale nie wszędzie

Kierowcy w Polsce, przyzwyczajeni do ciągłych wahań cen paliw, z pewnością zauważyli ostatnie pozytywne zmiany na stacjach benzynowych. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy gigant na rynku paliwowym, Orlen, zaskoczył kierowców obniżką cen paliw o aż 12 procent. Co ciekawe, ta tendencja miała miejsce pomimo ogólnego wzrostu cen ropy naftowej na świecie, co można przypisać również osłabieniu złotego.

Ceny paliw, zwłaszcza benzyny, od lat stanowiły istotny element wydatków kierowców w Polsce. Dlatego też obniżka cen na stacjach Orlenu jest z pewnością dobrą wiadomością dla portfeli kierowców i przedsiębiorców prowadzących floty samochodów. Ruch Orlenu jest szczególnie zauważalny, biorąc pod uwagę globalny trend wzrostu cen ropy naftowej. Światowe ceny ropy, na skutek różnych czynników, w tym konfliktów na Bliskim Wschodzie, problemów z dostawami, i spekulacji na rynkach surowców, wzrosły o około 20 procent w ostatnich miesiącach. Mimo to, Orlen zdecydował się na odwrotną ścieżkę, obniżając ceny paliw.

Niektórzy eksperci rynkowi sugerują, że obniżka cen na stacjach Orlenu jest pozytywnym sygnałem dla kierowców, ale także stanowi zagadkę, gdyż jest to ruch niezgodny z globalnym trendem. Przypominają oni, że po wyborach politycznych, cena paliw może znów zacząć rosnąć i wrócić do poziomu 8 złotych za litr benzyny.

Sprawdziliśmy w poniedziałek jak kształtują się ceny paliw na kołobrzeskich stacjach. I tak najtaniej jak zawsze zapłacimy na stacji Brico ON 5.94, 95 5.93, LPG 2.89, na Komunikacji Miejskiej ON 5.95, 95 5.97, Orlen (obie stacje mają te same ceny) ON 5.99, 95 5.95, LPG 2.99. Powyżej 6 złotych zapłacimy na Shellu, Stacji Moya. Ceny mogą też różnić się tym, że wiele stacji posiada karty lojalnościowe, które umożliwiają obniżkę ceny paliwa o kilka groszy.

Po opublikowaniu tego tekstu otrzymaliśmy komentarz  od Anny Papki, Dyrektorki ds. korporacyjnych Shell Polska : „Aktualna sytuacja na rynku paliw, tj. najniższe ceny w hurcie w Unii Europejskiej, spowodowała duży popyt na paliwo krajowe. To skutkuje ograniczeniem dostępności paliwa, co jest najbardziej odczuwalne w przypadku oleju napędowego, którego dużą częścią odbiorców są klienci biznesowi. W celu zachowania ciągłości operacyjnej na stacjach i zapewnienia wszystkim naszym klientom potrzebnego paliwa, dbamy o stałe zaopatrzenie i kierujemy klientów na stacje z dużą dostępnością diesla”.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama