Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jakie są plany na rozbudowę lodowiska i hali?

W środę w Hali Łuczniczka odbyły się konsultacje społeczne na temat przyszłości miejskiego lodowiska. Niedawno minęło 17 lat od otwarcia miejskiego lodowiska, które nadal nie ma zadaszenia, co sprawia, że jego funkcjonowanie w sezonie zimowym jest całkowicie uzależnione od kapryśnej pogody w tym dodatniej temperatury.

Na spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta, doświadczeni architekci oraz dyrektor MOSiR-u. Jednym z głównych punktów nowej koncepcji jest zadaszenie lodowiska, które ma być rozkładane tylko na sezon zimowy, przez 180 dni. To rozwiązanie pozwoli na kontynuowanie aktywności sportowych niezależnie od warunków atmosferycznych. Ponadto, plan przewiduje wymianę istniejącej instalacji lodowiska oraz stworzenie boiska do hokeja na lodzie.

Architekt Krzysztof Barnaś, który przedstawił projekt, podkreślił, że nowa hala sportowa  będzie pełniła funkcje zadaszenia dla różnych dyscyplin sportowych. Poza boiskiem do hokeja na lodzie, będzie również miejsce dla łuczników, a nawet zaplecze dla hokeistów, w tym specjalne pomieszczenie do suszenia sprzętu. To świetna wiadomość dla hokeistów, którzy mieli swoje sugestie dotyczące wymiarów boiska do rozgrywania meczów.

Nie tylko hokeiści mieli swoje postulaty. Podczas konsultacji, grupa młodych mieszkańców rozdawała ulotki, domagając się utworzenia toru do gry w curling na lodowisku. Dodatkowo, podczas dyskusji nad projektem, uwzględniono fakt, że zainteresowanie sportami zimowymi może rosnąć, dlatego rozważane są także nowe rozwiązania dotyczące obsługi klientów, aby uniknąć tłoku.

Konsultacje to nie tylko dyskusje nad pomysłami, ale także masa pytań technicznych związanych z zadaszeniem i technologią tworzenia tafli lodu. Wszystkie uwagi i sugestie zostały starannie udokumentowane przez urzędników i zostaną wykorzystane w procesie projektowania całej inwestycji.

Aktualnie nie jest jeszcze znany termin rozpoczęcia realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia, ale wiemy, że wiele zależy od dostępnych środków finansowych. Podczas konsultacji urzędnicy nie ujawnili konkretnych kwot, ale słyszy się, że projekt może pochłonąć kilkanaście milionów złotych. Miasto planuje również ubiegać się o zewnętrzne dofinansowanie, aby zrealizować ten ważny projekt dla mieszkańców.

Wszelkie uwagi, opinie i sugestie można wysyłać do 28 września na adres sekretariat@mosir.kolobrzeg.pl

 

 

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama