Broken Clouds

25 kwietnia 2024
    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Obchody Dnia Strażaka [foto]

W piątek na terenie remizy Państwowej Straży Pożarnej obchodzono Dzień Strażaka. Uroczystość była skromna i mniej huczne niż zawsze ze względu na ostatnie wydarzenia i walkę o zdrowie jednego ze strażaków. Dziś podczas uroczystości kilka razy wspominano go, wszyscy życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Tradycyjnie przyznano medale i odznaczenia, wręczono awanse na wyższe stopnie oraz nagrody.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Robert Tarczyński, Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski oraz starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego - dh Mirosław Zalewski.

roczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku st. bryg. Robertowi Tarczyńskiemu – zastępcy Zachodniopomorskiego komendanta Wojewódzkiego. Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego i przywitaniu gości przez st. bryg Krzysztofa Makowskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, dokonano uroczystego wręczenie odznaczeń, awansów i wyróżnień.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył medalami za długoletnia służbę pięciu strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu.
Medale otrzymali:
- mł. bryg. Paweł Kapica – srebrny medal za długoletnią służbę,
- st. ogn. Marek Andrusieczko – brązowy medal za długoletnią służbę,
- st. ogn. Krzysztof Chitruszko – brązowy medal za długoletnią służbę,
- st. ogn. Tomasz Grzebieniak – brązowy medal za długoletnią służbę,
- mł. kpt. Roman Smołuch – brązowy medal za długoletnią służbę.
Medale zostały wręczone podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka 2023 w Sławnie.
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej woj. Zachodniopomorskiego odznakę zasłużony dla pożarnictwa otrzymało sześciu strażaków:
- ogn. Bartosz Siwy - Złoty Medal za Zasługi Dla Pożarnictwa,
- st. ogn. Tomasz Grzebieniak - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
- asp. Adam Połuch - Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
- mł. ogn. Joanna Kogut - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
- asp. Paweł Nawrocki - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
- mł. asp. Grzegorz Sokół - Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem Personalnym z kwietnia 2023 roku nadał z dniem 4 maja 2023 roku wyższy stopień w korpusie aspiranckim trzem strażakom:
- mł.asp. Magdalenie Czekalskiej - stopień ASPIRANTA,
- mł.asp. Piotrowi Milczarkowi - stopień ASPIRANTA,
- mł.asp Adamowi Połuchowi - stopień ASPIRANTA.
W imieniu asp. Piotra Milczarka akt nadania stopnia odbierał brat Piotra kpt. Karol Milczarek.
Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Rozkazami Personalnymi z kwietnia 2023 r. nadał z dniem 4 maja 2023 roku wyższy stopień w korpusie podoficerskim pięciu strażakom:
- ogn. Tomaszowi Jaruchowskiemu - stopień STARSZEGO OGNIOMISTRZA,
- mł. ogn. Łukaszowi Sęczkowskiemu - stopień OGNIOMISTRZA,
- sekc. Marcinowi Fabrycznemu stopień - STARSZEGO SEKCYJNEGO,
- sekc. Radosławowi Wolakowi - stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO.
Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Rozkazem Personalnym z maja 2023 roku nadał z dniem 22 maja 2023 roku pierwszy stopień w korpusie podoficerskim:
- st. str. Grzegorzowi Sieczko - stopień SEKCYJNEGO.
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu Decyzją
z maja 2023 roku z dniem 1 czerwca.2023 r mianował:
- st. ogn. Daniela Szulca - na stanowisko operatora sprzętu.
Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP Decyzją z kwietnia 2023 roku mając na uwadze wzorowe wykonywanie zadań służbowych szczególne osiągnięcia w służbie oraz osobiste zaangażowanie przyznał st. ogn. Dawidowi Pluta nagrodę pieniężną.
Komendant Powiatowy PSP Decyzjami z maja 2023 roku przyznał nagrody jubileuszowe 2 funkcjonariuszom:
- asp. sztab. Grzegorzowi Orzechowskiemu - za 30 lat pracy i służby,
- st. ogn. Przemysławowi Głogowskiemu - za 25 lat pracy i służby.
Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście w wielu ciepłych słowach podziękowali strażakom za ich codzienną służbę i oddanie w niesieniu pomocy osobom potrzebującym, a także złożyli gratulacje za otrzymane awanse i wyróżniania.