Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Gminne jednostki OSP podsumowały rok 2022

Na początku roku w każdej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej musi odbyć się zebranie sprawozdawcze. Jednostka przedstawia sprawozdanie z działań podjetych w roku poprzednim, a także finansowe oraz plany na rok bieżący. Strażacy decydowali także o przyznaniu absolutorium zarządowi jednostki. W sobotę, 25.03.2023, odbyło się ostatnie takie zebranie w Gminie Kołobrzeg w tym roku.

Ogółem jednostki z Gminy Kołobrzeg brały brały udział w różnych zdarzeniach 237 razy. Większość z nich to pożary oraz zagrożenia miejscowe. Brały też udział w takich akcjach jak np. zabezpieczanie imprez gminnych. Zdarzały się także, niestety, wyjazdy do fałszywych alarmów.

Na wszystkich zebraniach oprócz strażaków z jednostki byli także przedstawiciele Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - prezes Krzysztof Lewandowski i komendant Paweł Bartosiak oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej - w Starym Borku i Korzystnie był to komendant Krzysztof Makowski, zaś w Sarbi, Drzonowie i Karcinie PSP reprezentował aspirant Damian Romańczuk. Oczywiście zebrania były otwarte dla wszystkich, każdy mógł przyjść, dowiedzieć się więcej o działaniach strażaków, a nawet zgłosić własne wnioski. Na wiele z nich przybywali także radni Gminy Kołobrzeg.

W każdej jednostce sprawozdanie zostało przyjęte, a zarząd otrzymał absolutorium.

Po zebraniu danych widać jak prężnie działają jednostki OSP na terenie Gminy.

OSP Stary Borek liczy obecnie 28 członków oraz 12 osób w drużynie młodzieżowej. W roku 2022 brali udział w 78 zdarzeniach, w tym 38 razy były to pożary, a 32 zagrożenia miejscowe.

OSP Korzystno liczy obecnie 36 członków. W poprzednim roku wzywani byli 69 razy, w tym 24 razy do pożaru, a 35 zdarzeń to zagrożenia miejscowe. Warto także przypomnieć, że w oku 2022 jednostka OSP Korzystno zostało została oficjalnie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Aby zostać włączonym do tego systemu należy spełnić szereg warunków. OSP Korzystno to druga jednostka z Gminy Kołobrzeg włączona do systemu - pierwszą była OSP Stary Borek.

OSP Karcino liczy obecnie 24 członków i 11 osób w drużynie młodzieżowej. W roku 2022 brali udział w 43 zdarzeniach, w tym 15 pożarów i 23 zagrożenia miejscowe.

OSP Drzonowo liczy obecnie 24 członków. W roku 2022 byli wzywani do 33 zdarzeń, w tym 11 razy w pożarach, a 21 razy były to zagrożenia miejscowe.

OSP Sarbia liczy aktualnie 28 członków. Ma największą drużynę młodzieżową w Gminie - 13 osób. W roku 2022 brali udział w 17 zdarzeniach, w tym 5 pożarów oraz 12 zagrożeń miejscowych.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama