28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

bejnarowicz kołobrzeg

Maciej Bejnarowicz, kandydat na prezydenta Kołobrzegu przedstawił dziś swój pełny program wyborczy podczas konwencji wyborczej w hotelu "Diune". Zapowiedział likwidację kontrastów społecznych i podział bogactwa miasta. Przypomniał, że to prezydent ma wpływ na to, jakie są ceny w miejskich spółkach, a to istotny element wydatków co miesiąc każdej kołobrzeskiej rodziny. Mają być obiady dla dzieci w szkołach, stworzenie szkoły muzycznej II stopnia, ekstraklasę koszykówki, sport dzieci i młodzieży. Zmienić ma się finansowanie kołobrzeskiej kultury i inwestowanie w lokalnych artystów. Kołobrzeg ma odwrócić się do morza i Parsęty. Jak stwierdził Maciej Bejnarowicz, Kołobrzeg nie wykorzystuje swojego potencjału. W Kołobrzegu zostanie zorganizowany cykliczny Mityng Lekkoatletyczny Kołobrzeg Cup.

- Będziemy wdrażać zasadę w Kołobrzeg w sposób inteligentny - mówi Bejnarowicz, wskazując, że Kołobrzeg przez ostatnie lata rozwijał się chaotycznie, bo nie uwzględniał potrzeb mieszkańców. Kołobrzeg wciąż jest zakorkowany. Są problemy z parkingami. Nikt w to nie zainwestował. Nikt nic tu nie poprawił, a mieszkańcy i turyści na tym cierpią. Rozpisuje się o tym prasa ogólnopolska. Ma powstać Kołobrzeskie Centrum Nauki i Techniki Morskiej. Ma to być oferta na spędzanie czasu wolnego dla mieszkańców i turystów. Urząd Miasta ma być przyjazny dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. - Dostać się prezydenta jest bardzo trudno, dlaczego trzeba do mieszkańców wyjść. Nie przed wyborami tylko to jest codzienna praca - mówi kandydat na prezydenta zaznaczając, że urząd jest służba na rzecz mieszkańców. Dlatego Bejnarowicz chce wychodzić do mieszkańców. Ponadto, chce również sprawiedliwiej dzielić pieniądze z opłaty uzdrowiskowej, które mają poprawić bezpieczeństwo w mieście. - Chciałbym w bardzo jednoznaczny sposób zakomunikować, że jako prezydent przystąpię do tego, żeby w Kołobrzegu zlokalizować Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej - mówił Maciej Bejnarowicz.

Kołobrzeg ma być Wenecją Północy. Rzeka ma należeć do miasta i jego mieszkańców. Powstaną ważne inwestycje, które otworzą miasto na rzekę. - Sprawiedliwy Kołobrzeg to nic innego jak wykorzystanie naturalnego potencjału miasta i służba na rzecz wszystkich jego mieszkańców - mówił Bejnarowicz.