Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Msza Ludzi Morza w małym kościeleW Kościele Rektoralnym nad rzeką odprawiona została msza z okazji 40-lecia PŻB, 70-lecia nabożeństwa na plaży z 1946 roku, a także 59 rocznicy świeceń kapłańskich księdza prałata Józefa Słomskiego.


Jak mówi ksiądz Piotr Zieliński, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w kołobrzeskiej kolegiacie, w czwartek upłynęło 70 lat od momentu, gdy pierwszy proboszcz kołobrzeski - franciszkanin o. Polikarp Maciejowski - odprawił mszę nad brzegiem Bałtyku z okazji pierwszego Święta Morza w Kołobrzegu. Było to w niedzielę, 23 czerwca 1946 roku. Również 23 czerwca przypadała 59 rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Józefa Słomskiego, wieloletniego proboszcza i dziekana kołobrzeskiego, który był duszpasterzem Ludzi Morza, otaczając opieką duchową kolejne pokolenia kołobrzeżan związanych z Bałtykiem. Wspominano również 40 rocznicę powstania Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

Msza Ludzi Morza w małym kościele
Msza Ludzi Morza w małym kościele
Msza Ludzi Morza w małym kościele
Msza Ludzi Morza w małym kościele
Msza Ludzi Morza w małym kościele
Msza Ludzi Morza w małym kościele
Msza Ludzi Morza w małym kościele

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama