Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w szachach

W Przedszkolu Miejskim Nr 4 obyły się 16 Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu Przedszkolaków 2024 organizowane przez Szkółkę Szachową Skoczki Włodzimierza Gablera. W zawodach udział brały dzieci urodzone w 2017 roku i młodsze. Turniej miał na celu wyłonienie najlepszych szachistów wśród przedszkolaków, popularyzację szachów wśród najmłodszych oraz ich rodziców.

Po zaciętej rywalizacji w klasyfikacji chłopców zwyciężył Maksymilian Marciocha z Przedszkola Nr 4 w Kołobrzegu reprezentujący Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo z kompletem pięciu zwycięstw (5.0 punkta). Drugie oraz trzecie lokaty z czterema punktami zajęli odpowiednio Tymon Grzybowski z Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy oraz Jan Pasiński z Przedszkola Nr 4 w Kołobrzegu. W rywalizacji dziewczynek z kompletem punktów zwyciężyła Zofia Śmiecińska z UKS Baszta Wodzisław Śląski, drugą lokatę zajęła Emilia Pawlik z Przedszkola Nr 4 w Kołobrzegu reprezentująca Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo tuż przed Anielą Ćwik z przedszkola Nr 6 w Kołobrzegu również z klubu GKSz Solny Grzybowo.

Po turnieju odbyło się również podsumowanie całego cyklu pięciu turniejów w ramach XIX Grand Prix PRZEDSZKOLE '24. W tej rywalizacji bezkonkurencyjni byli klubowicze Solnego, pierwsze miejsce Maksymilian Marciocha, a pierwsze wśród dziewczynek i jednocześnie drugie w generalce Emilia Pawlik. Klasyfikację drużynową wygrało Przedszkole Nr 4.

Przedszkolaki w czasie rywalizacji o XIX Grand Prix znacząco poprawiły swoją grę. W turnieju kilkoro zawodników wypełniło normy sportowe na kategorie szachowe, co jest ważnym krokiem w dalszym rozwoju młodych zawodników. Zawodników zainteresowanych dalszymi treningami po zakończeniu przedszkola zachęcamy do podjęcia regularnych treningów w klubach szachowych, choćby właśnie w Gminnym Klubie Szachowym Solny Grzybowo. Klub jest otwarty dla zawodników w każdym wieku i na każdym poziomie gry, zainteresowanych dalszym rozwojem umiejętności szachowych zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 572286336.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama