23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

informacje kołobrzeg, maraton, malinowskiII Maraton Szczecin- Kołobrzeg dobiegł końca. Do pokonania było 147 kilometrów. Startowały 62 osoby. Piąty na mecie był Zbigniew Malinowski.

Ultramaraton i rajd pieszy po raz drugi ruszył ze Szczecina do Kołobrzegu w ramach Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia. Uczestnicy wystartowali o godzinie 18.00 z Placu Orła Białego i mieli do pokonania 147 km. Wśród uczestników znalazł się także kołobrzeżanin Zbigniew Malinowski, który dobiegł do mety mieszczącej się pod Ośrodkiem „SAN” jako piąty w asyście dwóch koleżanek na rowerach towarzyszących mu na 20 kilometrach trasy. - Dla mnie najtrudniejszym momentem było to, jak zorientowałem się, że pomyliłem trasę i zboczyłem o 10 km. Wtedy zastanawiałem się czy nie wsiąść w pociąg i nie wracać z powrotem - relacjonuje swój bieg pan Zbigniew. - Kłopotliwa okazała się też poranna rosa, w pewnym momencie byłem cały mokry - dodaje nasz znany maratończyk.

W biegu wzięło udział 62 biegaczy i 29 chodziarzy. Pierwszy na mecie pojawił się Kamil Tarnowski z czasem 13h 40m i 48s. Następni w kolejności byli:

Marcin Sieja 14h 55m 41s
Robert Dera 15h 18m 9s
Jarosław Czarnecki 16h 33m 45s
Zbigniew Malinowski 16h 46m 26s.

informacje kołobrzeg, maraton, malinowski