Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024    
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Międzynarodowe Rozgrywki Piłkarskie Fair Friends 2024

Od 3 czerwca w Kołobrzegu przebywa około 150 osób - uczniów klas piątych wraz z opiekunami, ze szkół podstawowych z Berlina Pankow. W środę na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Arciszewskiego, rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie. W przededniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, sześć klas piątych z kołobrzeskich szkół podstawowych (około 140 osób) oraz ich partnerskie klasy z Berlina Pankow, rozgrywają swoje własne mecze w ramach turnieju Fair Friends 2024.

Cały projekt oparty jest na zasadach: fair play, wrażliwości na równouprawnienie płci, poszerzania znajomości języków obcych, przeciwdziałania tendencjom ksenofobicznym.

Komunikacja między partnerskimi klasami trwa od września 2023 roku. Wówczas klasy zostały połączone w wyniku losowania, tworząc współpracujące tandemy. Następnie, w grudniu 2023 roku, poszczególne klasy wcieliły się w role państw, które od 14 czerwca 2024 roku będą uczestniczyć w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Uczniowie mieli za zadanie poznać historię, kulturę i zwyczaje krajów, które będą reprezentować podczas rozgrywek Fair Friends 2024.

Finał rozgrywek odbędzie się 12 czerwca 2024 roku w Berlinie, podczas pięciodniowej rewizyty uczniów z Kołobrzegu u swoich zaprzyjaźnionych klas z Berlina Pankow (w dniach 10-14 czerwca 2024 roku).

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama