29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Przegrana w Puławach

W 22 kolejce eWinner II ligi Kotwica zmierzyła się na wyjeździe z Wisłą Grupa Azoty Puławy. Rywal kołobrzeżan również ma aspiracje na awans w tym sezonie i można było spodziewać się wyrównanego widowiska. Tak też było przez pierwsze 25 minut, aż wreszcie gospodarze przeprowadzili skuteczny atak. Rzut rożny wykonywał Krystian Puton, piłka po jego dośrodkowaniu trafiła do Przemysława Skałeckiego, a ten z bliskiej odległości pokonał Miłosza Garstkiewicza. Wydawało się, że Kotwica rzuci się do odrabiania strat, ale długo z jej ataków nic nie wynikało. Działo się tak do 43 minuty. Stan meczu sprytnym strzałem wyrównał Paweł Łysiak.

W drugiej części długo trwała wyrównana walka, ale brakowało okazji strzeleckich. Szczególnie ze strony gości. W końcówce spotkania aktywniejsi byli gospodarze i to oni byli coraz bliżej rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść. Dopięli swego w doliczonym czasie gry. W 92 minucie, po dośrodkowaniu Kamila Kargulewicza najsprytniejszy w polu karnym Kotwicy okazał się Dawid Retlewski i trafienie napastnika Wisły dało komplet punktów gospodarzom. Drużyna kołobrzeska mimo porażki utrzymała fotel lidera II ligi. Ma w dorobku 41 punktów.

W najbliższą sobotę o godz. 15:00 Biało-Niebiescy zmierzą się na własnym boisku z Hutnikiem Kraków.
12 marca 2023, 15:00 – Puławy (stadion MOSiR)

Wisła Puławy 2-1 Kotwica Kołobrzeg
Przemysław Skałecki 26, Dawid Retlewski 90 – Paweł Łysiak 43

Wisła: 1. Błażej Sapielak – 27. Dominik Cheba, 5. Wojciech Błyszko, 3. Robert Majewski, 77. Bartosz Bernard – 80. Dominik Banach (67, 28. Kamil Kargulewicz), 7. Krystian Puton, 74. Przemysław Skałecki (76, 42. Maciej Kona), 10. Robert Janicki (67, 17. Marcin Ryszka), 91. Mateusz Klichowicz (88, 30. Mateusz Kaczmarek) – 87. Adrian Paluchowski (68, 97. Dawid Retlewski).

Kotwica: 30. Miłosz Garstkiewicz – 7. Łukasz Kosakiewicz (90, 21. Michał Kozajda), 32. Robert Obst, 4. Damian Kostkowski, 66. Piotr Witasik, 11. Łukasz Sierpina – 18. Janusz Nojszewski (75, 20. Kamil Kort), 8. Michał Cywiński, 10. Paweł Łysiak (66, 17. Grzegorz Goncerz) – 9. Adam Frączczak, 97. Tomasz Kaczmarek (66, 94. Łukasz Wolsztyński).

żółte kartki: Paluchowski, Cheba, Skałecki – Cywiński, Frączczak, Witasik, Obst, Wolsztyński.

sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).