17 kwietnia 2024    |    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf

scena plenerowa RCK godz. 20.00
30.06.2018 „Wesoła wdówka” - operetka w 3 aktach
1.07. 2018  Koncert Galowy

Podczas pierwszych letnich koncertów na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu królować będą najpiękniejsze melodie z oper, operetek i musicali.  30 czerwca orkiestra -  artyści Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Piotra Wujtewicza, chór  - artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, tancerze - soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, soliści Teatru Wielkiego w  Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Variete w Krakowie i Teatru Wielkiego w Warszawie przedstawią  operetkę w trzech aktach Franza Lehara „Wesoła wdówka”.
1 lipca  w programie koncertu galowego soliści Dorota Wójcik, Aleksandra Nowina – Chacińska, Dominika Kobalczyk, Sandra Rusin, Mirosław Niewiadomski, Łukasz Załęski, Andrzej Kostrzewski, Remigiusz Łukomski, Ziemowit Wojtczak, Witold Tomczyk, Arkadiusz Anyszka, Jerzy Wolniak z towarzyszeniem orkiestry i chóru wykonają najpiękniejsze, najpopularniejsze, często nucone przez publiczność arie i duety z oper, operetek i musicali oraz piosenki z repertuaru A. Bocellego, E. Presley'a i W. Houston.
Koncerty  poprowadzi znany już w Kołobrzegu artysta, ulubieniec publiczności, dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej - Jerzy Wolniak. Wstęp wolny.

Aleksandra  Novina-Chacińska współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi rozpoczęła już podczas studiów  i związana jest z nim do dziś. Jest laureatką i finalistką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, kształciła się m.in. pod kierunkiem  Maestry Teresy Żylis-Gara. Współpracuje z Teatrem Wielkim, Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą w Krakowie, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz teatrami w Europie (Kassel, Weimar, Inssbruck, Ryga, Tallin). Kursy mistrzowskie u Maestry Żylis-Gary brała również Dorota Wójcik, od początku swojej kariery artystycznej związana  z Teatrem Wielkim w Łodzi. Tu stworzyła swoje największe kreacje wokalno-aktorskie, wysoko ocenione przez krytykę i publiczność.  Na łódzkiej scenie wykreowała znakomite partie sopranowe, za rolę Antonii w Opowieściach Hoffmanna Offenbacha została nagrodzona przez dziennikarzy Złotą Maską za najlepszą kreację wokalno-aktorską w sezonie 2007/2008. W swoim repertuarze posiada ponad 20 partii operowych, jak również partie musicalowe i operetkowe.
Utytułowany w prestiżowych konkursach muzycznych jest Mirosław Niewiadomski, tenor, który podbił serca kołobrzeskiej publiczności w poprzednich edycjach festiwalu. Artysta  występuje w Teatrze Wielkim w Łodzi, na scenach teatrów muzycznych,  współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu. Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego, śpiewając piosenki Elvisa Presleya czy Franka Sinatry. Łukasz Załęski wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krzysztofa Bednarka ukończył z najwyższą oceną. Z wielkim powodzeniem wystąpił na XV Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie (zdobył dwie nagrody). Remigiusz Łukomski - laureat wielu nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych występuje regularnie na wielu scenach operowych w Polsce i za granicą. Koncertował z NOSPR i występował w wielu wiodących polskich filharmoniach, a także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Andrzej Kostrzewski, baryton współpracuje z wieloma krajowymi scenami muzycznymi, są wśród nich: Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera i Operetka w Szczecinie, Opera i Operetka w Krakowie, Teatr Muzyczny we Wrocławiu, Gliwicki Teatr Muzyczny. Współpracował z wieloma znakomitymi reżyserami, między innymi: Adamem Hanuszkiewiczem. Znakomita solistka Dominika Kobalczyk współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi, jej znakomite kreacje wokalne z poprzednich edycji festiwalu i czarujący sopran są gwarancją wypełnionej po brzegi widowni. Ziemowit Wojtczak to wykonawca wielu pierwszoplanowych partii w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Artysta czynnie koncertujący w kraju i poza jego granicami. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” przyznawaną przez Ministra Kultury i Sztuki. Dwukrotnie też otrzymał nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi. Witold Tomczyk jest związany z holenderską agencją muzyczną Supierz Artist Management, wykonując partie operowe i operetkowe w Belgii, Holandii i Niemczech. Wziął również udział w nagraniu pierwszej płyty z polską wersją językową „Wesołej wdówki", zarejestrowanej w rozgłośni Polskiego Radia w Szczecinie. Współpracował z wybitnymi  mistrzami batuty, reżyserami i choreografami  na deskach takich teatrów jak: Teatr Wielki w Łodzi, Opera na Zamku w Szczecinie czy Opera Narodowa w Warszawie. Arkadiusz Anyszka debiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Figara w „Cyruliku sewilskim” G. Rossiniego w 2014 r. i w tym samym roku został laureatem Konkursu Wokalnego w Mławie został również uczestnikiem drugiego etapu Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. A. Sari.

W tym roku ponownie usłyszymy studentkę  aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Sandrę Rusin -   uczestniczkę programu The Voice Of Poland w drużynie Edyty Górniak, aktorkę teatru Variete w Krakowie.

Tyle osobowości muzycznych polskich scen operowych i operetkowych zebranych w jednym projekcie „Muzyka dla wszystkich” gwarantuje moc niezapomnianych doznań artystycznych! Zapraszamy!