28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

Po walce powracamy na tarczy

Do Pruszkowa wybraliśmy się w 9-ciu (w tym z kontuzjowanym Maciejem Żmudzkim). To nie wróżyło dobrze rywalizacji z Elektrobud-Investment ZB Pruszków, lecz to Kotwica lepiej rozpoczęła spotkanie narzucając swój styl gry. Po 2 minutach dobrej gry nastąpiło załamanie w grze kołobrzeżan i gospodarze rzucili 17 punktów z rzędu.

Po takim ciosie ciężko się podnieść lecz zespół Czarodziejów z Wydm podjął rękawicę i w połowie drugiej kwarty doprowadził nawet do remisu 38:38. Lecz po takim pościgu nastąpiło rozluźnienie szyków i gospodarze ponownie „odjechali” z wynikiem kończąc 2 kwartę z przewagą 7 punktów. Trzecie kwarty w wykonaniu naszego zespołu zazwyczaj są słabe. Nie tym razem… Nie dość, że odrobiliśmy całą stratę to na 3 minuty do końca 3 kwarty byliśmy na 4 punktowym prowadzeniu. Ostatecznie kwartę skończyliśmy z 2 punktami przewagi nad zespołem z Pruszkowa. Początek czwartej kwarty to delikatna przewaga naszego zespołu. I wtedy nastąpiły dziwne 3 minuty (między 3 a 6 minutą kwarty) podczas których goście popełnili 5 strat, my spudłowaliśmy 6 kolejnych rzutów z gry a wynik ani drgnął i wynosił 76:73 dla gospodarzy. Niestety z końcem meczu dała o sobie znać krótka rotacja w zespole z Kołobrzegu – 4 z 14 strat i 4 niecelne rzuty z gry nastąpiły w ostatnich 2 i pół minutach meczu.

Pod nieobecność Łukasza Bodycha przegraliśmy zbiórkę 43:32 a pod koszami rządził i dzielił Damian Cechniak zbierając 16 piłek (w tym 9 z atakowanej tablicy) na rozegraniu klasę pokazał Adrian Kordalski rozdając 11 asyst a swoje snajperskie umiejętności pokazał weteran parkietów (38-letni) Andrzej Paszkiewicz trafiają 5 rzutów 3 punktowych na 8 prób. Na ich tle z drużyny Kotwicy na wyróżnienie zasługują, zdobywca 20 punktów Paweł Pawłowski, 18 punktów Szymon Rduch oraz 11 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst i 7 przechwytów Paweł Dzierżak.

Wracamy do Kołobrzegu zregenerować się ponieważ już w sobotę o godzinie 17:00 kolejne ciężkie spotkanie, tym razem z R8 Basket AZS Politechnika Kraków.

Podczas tego meczu swoje „kamienie milowe” osiągnęli:
Patryk Przyborowski przekroczył 500 punktów w barwach Kotwicy
Paweł Dzierżak przekroczył 100zbiórek zdobytych w barwach Kotwicy
Szymon Rduch przekroczył 250 punktów w barwach Kotwicy
I najważniejsze: Paweł Pawłowski przekroczył 1000 punktów zdobytych w barwach Kotwicy

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Energa Kotwica Kołobrzeg 88 : 81 (32:23, 21:23, 16:25, 19:10)
Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Damian Cechniak 18 pkt., Andrzej Paszkiewicz 17 pkt., Bartłomiej Ornoch 14 pkt., Tomasz Madziar 9 pkt., Mateusz Jarmakowicz 8 pkt., Adrian Kordalski 8pkt., Mikołaj Stopierzyński 6 pkt., Robert Cetnar 5 pkt., Wojciech Hałas 3 pkt., Hubert Stopierzyński 0 pkt.,
Kotwica: Paweł Pawłowski 20 pkt., Szymon Rduch 18 pkt.,Daniel Grujić 12 pkt., Paweł Dzierżak 11 pkt.,Patryk Przyborowski10 pkt., Szymon Ryżek 6 pkt.,Paweł Bodych 4 pkt.