29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Udane zakończenie roku na Milenium

To był bardzo wymagający tydzień dla kołobrzeskich koszykarzy. Najpierw przegrana ze Spójnią w Kołobrzegu, potem zwycięstwo w Inowrocławiu, a na koniec wygrana z Siarką Tarnobrzeg „u siebie”. Wczorajszy mecz był jednocześnie pożegnaniem zawodników z halą Milenium w tym roku. 1 liga do Kołobrzegu zawita ponownie dopiero 14 stycznia.

Mogło się wydawać, że Siarka Tarnobrzeg, pauzująca w trzynastej kolejce, do Kołobrzegu przyjechała bardziej wypoczęta, ale już sam początek sobotniego meczu pokazał, że koszykarze Energi Kotwicy byli przygotowani na ten pojedynek. Pierwsze pięć minut w ich wykonaniu to szaleńczy atak na tarnobrzeski kosz, co zaowocowało 11 punktowym prowadzeniem gospodarzy. Do końca kwarty ta przewaga wzrosła do 15 oczek.

Początek 2 kwarty to dalsze powiększanie przewagi przez graczy z Kołobrzegu, wynoszącej w pewnym momencie 21 punktów. Niestety przy tak wysokim prowadzeniu do kołobrzeskiej drużyny wkradła się chwila nieuwagi, która w konsekwencji doprowadziła do nieskuteczności zespołu. Moment przestoju Kotwicy świetnie wykorzystali gracze Siarki robiąc „run” 10-0 co pozwoliło im zbliżyć się na 7 punktów (do stanu 39:32).

Parę mobilizujących słów musiało paść podczas długiej przerwy w połowie meczu ponieważ od początku 3 kwarty zawodnicy Kotwicy przystąpili do ataku z intensywnością jaką prezentowali na początku spotkania. Siarka natomiast znów nie mogła znaleźć sposobu na świetnie grających gospodarzy, co skutkowało tym, że od 5 minuty tej kwarty punkty zdobywali tylko zawodnicy z Kołobrzegu.

Seria punktowa zakończyła się w początkowej części 4 kwarty na 11 oczkach z rzędu. 23 punktowe prowadzenie rozluźniło gospodarzy i gracze Siarki rozpoczęli powolne odrabianie strat. Na nasze szczęście gościom czasu starczyło jedynie na zbliżenie się na 9 punktów. Po końcowej syrenie kibice podziękowali kołobrzeskim koszykarzom za piękne zakończenie roku „w domu”.

Podczas tego meczu swoje „kamienie milowe” osiągnęli:
- Paweł Pawłowski przekroczył 950 pkt. i 100 asyst zdobytych w barwach Kotwicy
- Paweł Dzierżak przekroczył 150 asyst zdobytych w barwach Kotwicy
- Szymon Ryżek przekroczył 100 punktów zdobytych w barwach Kotwicy
- Łukasz Bodych przekroczył 350 zbiórek zdobytych w barwach Kotwicy

Energa Kotwica Kołobrzeg – Siarka Tarnobrzeg 85 : 76 (28:13, 14:19, 25:14, 18:30)
Kotwica: Szymon Rduch 15 pkt., Łukasz Bodych 14 pkt., Patryk Przyborowski 12 pkt., Szymon Ryżek 11 pkt., Paweł Pawłowski 9 pkt., Paweł Dzierżak 8 pkt., Paweł Bodych 7 pkt., Daniel Grujić 5 pkt., Maciej Żmudzki 4 pkt., Gracjan Dobriański 0 pkt., Marcin Kolek 0 pkt.
Siarka: Paweł Nowicki 18 pkt., Dawid Rypiński 15 pkt., Piotr Niedźwiedzki 14 pkt., Wiktor Sewioł 13 pkt., Jakub Stanios 9 pkt., Filip Czyżnielewski 4 pkt., Szymon Długosz 2 pkt., Mateusz Gazarkiewicz 1 pkt., Artur Pabianek 0 pkt., Mateusz Pawełek 0 pkt.

Na zdjęciu, po zakończonym meczu, kołobrzeska drużyna wykonała taniec radości na cześć narodzin córki Pawła Bodycha.

Fot. Edward Stępień