Broken Clouds

27 kwietnia 2024
    Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Sukcesy na Sprint Cup Kołobrzeg

Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg po raz kolejny zorganizował zawody pływackie Sprint Cup Kołobrzeg, które odbyły się 14 października (sobota) na basenie Milenium. Na starcie cyklicznych już zawodów pływackich Sprint Cup Kołobrzeg stawiło się 374 zawodników z 19 klubów i szkółek pływackich, wśród nich 38 zawodników MKP Kołobrzeg.

Kołobrzescy zawodnicy, mimo ogromnej gościnności, nie zawsze oddawali zwycięstwo gościom. Medale i wartościowe wyniki osiągnęli:
Bednarska Gabriela 05' srebrny medal 50 stylem dowolnym, brązowy medal 50m stylem motylkowym
Biedrzycka Blanka 08' złoty medal 25m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym, srebrny medal 25m stylem klasycznym
Biłeńki Szymon 07'złoty medal 50m stylem motylkowym, srebrny medal 50m stylem dowolnym
Borek Maciej 06' srebrny medal 50m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym
Fedasz Alan 08' srebrny medal 25m stylem klasycznym
Galant Wiktoria 02' srebrny medal 50m stylem grzbietowymi  i 50m stylem klasycznym
Getka Xymena 10' złoty medal 25m stylem grzbietowym
Kaziuk Adrian brązowy medal 50m stylem motylkowym
Kaziuk Kinga złoty medal 50m stylem klasycznym
Kolańczyk Kacper 02' złoty medal 50m stylem grzbietowymi i 50m stylem motylkowym
Mielcarek Małgorzata 04' złoty medal 50m stylem motylkowym
Molenda Hanna 06' złoty medal 50m stylem grzbietowym, srebrny medal 50m stylem dowolnym
Mrożek Dominika 09' złoty medal 25m stylem grzbietowym
Mrożek Weronika 04' srebrny medal 50m stylem grzbietowym, złoty medal 50m stylem dowolnym
Pujanek Aleksander 07' srebrny medal 50m stylem klasycznym
Sobocińska Gaja 03' brązowy medal 50m stylem grzbietowym
Łajewski Kamil 09' złoty medal 25m stylem dowolnym, srebrny medal 25m stylem klasycznym
Ławrynowicz Gabriela 03' złoty medal 50m stylem dowolnym, srebrny medal 50m stylem klasycznym
Żurowicz Antoni 04' brązowy medal 50m stylem klasycznym

Ostatnią konkurencją zawodów był wyścig sztafet mieszanych 6x50m stylem dowolnym. Sztafeta MKP Kołobrzeg w składzie: Kacper Kolańczyk, Gabriela Ławrynowicz, Weronika Mrożek, Gabriela Bednarska, Maciej Borek, Szymon Biłeńki stoczyła pasjonujący wyścig o pierwsze miejsce ze sztafetą klubu Znicz Koszalin. Pomimo sporej przewagi wypracowanej na początku przez Znicz Koszalin, zawodnicy MKP Kołobrzeg nie poddali się i sukcesywnie odrabiali straty, aby na ostatnich 25m wyprzedzić zawodników z Koszalina i zdobyć pierwsze miejsce.

Symboliczna sportowa walka miedzy Kołobrzegiem, a Koszalinem tym razem zakończyła się zwycięstwem kołobrzeskich zawodników, jednak solidny przeciwnik, jakim jest klub Znicz Koszalin, zawsze mobilizuje do wytężonej pracy. Kołobrzeskie zawody były również pierwszym poważnym sprawdzianem dla najmłodszej grupy pływaków MKP Kołobrzeg, którzy w tym roku rozpoczęli treningi pływackie w klubie. Z roku na rok kołobrzeskie zawody pływackie przyciągają większą rzesze pływaków co bardzo cieszy organizatorów i świadczy o tym, że kołobrzeskie pływanie coraz prężniej się rozwija.

Sukcesy na Sprint Cup Kołobrzeg