Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ślubowanie młodych strażaków i przekazanie wozu [foto, wideo]

W Gościnie odbyła się dziś wyjątkowa uroczystość. Ślubowali członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych. W 2022 roku ogłoszono nabór do OSP Gościno i okazało się, że chętnych było więcej, niż się spodziewano. Dziś, najmłodsi kandydaci zostali przyjęci w poczet strażackiej społeczności. Oficjalnie przekazano także wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Man TGM 13.290. Wóz na swoim pokładzie ma zbiornik o pojemności 3,5 tysiąca litrów wody oraz autopompę o wydajności 3 tysięcy litrów na minutę. Samochód wykonała firma Moto-Truck z Kielc. Całkowity koszt zakupu to niemal 1,1 mln zł. Środki na zakup zostały pozyskane z Komendy głównej PSP, środków własnych OSP, darowizn od sponsorów oraz dotacji z Urzędu Gminy Gościno. Jego chrzestnym został Jan Wołejszo, prezes firmy "Troton".


reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama