Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Podpisano porozumienie, OSP Wartkowo może zostać włączone do KSRG

W Gościnie podpisano trójstronne porozumienie o włączeniu jednostki OSP w Wartkowie do KSRG. 13 lipca  podpisane zostało trójstronne porozumienie mające przyłączyć jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wartkowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Będzie to druga jednostka na terenie gminy Gościno należąca do KSRG.

Porozumienie podpisane przez komendanta powiatowego PSP w Kołobrzegu - st. bryg. Krzysztofa Makowskiego, Burmistrza Gościna – Mariana Sieradzkiego oraz prezesa jednostki OSP Wartkowo - dh Łukasza Kraczkowskiego i Skarbnika – dh Wojciecha Przytockiego, stanowi pierwszy krok do wydania decyzji o włączeniu jednostki OSP w Wartkowie w struktury KSRG.
Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań - posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania oraz pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Wejście do KSRG to dla jednostki przede wszystkim możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, zintegrowane uczestnictwo w akcjach i szkoleniach. To również większe obowiązki i odpowiedzialność dla ratowników.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama