28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Powiat szuka wykonawcy Domu Dziecka w Gościnie

Wraz z procedurą sprzedaży nieruchomości przy ul. Ogrodowej, na której stoi budynek dawnej filii DPS Włościbórz, Zarząd Powiatu w Kołobrzegu ogłosił przetarg na budowę budynku Domu Dziecka. Powiat ma działkę pod tę inwestycję, która znajduje się przy Domie Pomocy Społecznej w Gościnie. Jak mówi starosta Tomasz Tamborski, przetarg zostanie rozstrzygnięty w lutym. Koszt inwestycji oszacowany przez powiat to 3,6 mln zł, ale bez wyposażenia obiektu. To, Zarząd Powiatu zamierza realizować sukcesywnie po zakończeniu inwestycji. Już dziś Kołobrzeska Izba Gospodarcza zapowiedziała doposażenie tej inwestycji a 25 tys. zł.

Obiekt nie będzie duży, bo będzie miał niecałe 400 metrów kwadratowych, natomiast odpowiada on potrzebom powiatu kołobrzeskiego. Docelowo ma tam mieszkać 14 wychowanków. Obok pokoi mieszkalnych, ma tam również być świetlica, kuchnia, czy pralnia. Do tej pory, powiat kołobrzeski ponosi koszty utrzymania dzieci z powiatu kołobrzeskiego, wobec innych samorządów, w których instytucjach mieszkają nasze dzieci. Czas wykonania inwestycji to 10 miesięcy. Jest więc szansa, że już w przyszłym roku będzie możliwe uruchomienie nowej placówki w Gościnie.