Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024    
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wakacyjny obóz dla polskiej i ukraińskiej młodzieży w Gościnie

Ćwiczenia ratownicze, prezentacja sprzętu strażackiego i przede wszystkim aktywny, letni wypoczynek pod okiem wyszkolonej kadry. Zachodniopomorska i ukraińska młodzież weźmie udział w integracyjnym obozie pod hasłem „Wszyscy jesteśmy strażakami!”.

Letni wypoczynek dla prawie 70-osobowej polsko-ukraińskiej grupy młodzieży organizuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W obozie wezmą udział dzieci w wieku od 10 do 16 lat, liderzy lokalnych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Organizacja na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W środę, 27 lipca 2022 r. została podpisana umowa.

To szansa na integrację, ale przede wszystkim aktywny, wakacyjny wypoczynek połączony ze zdobywaniem praktycznych umiejętności. Mam nadzieję, że będzie to ciekawe i inspirujące doświadczenie dla młodzieży, być może przyszłych strażaków – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Obóz rozpocznie się 2 sierpnia i potrwa 7 dni. Młodzież zostanie zakwaterowana w bazie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Placówka jest do tego świetnie przygotowana – realizuje profil mundurowy, jest internat, boiska, tor przeszkód i siłownia.

W trakcie letniego wypoczynku, oprócz integracji i aktywności na świeżym powietrzu, uczestnicy obozu będą uczyć się obsługi sprzętu pożarniczego, musztry czy pierwszej pomocy. Zaplanowano też wykład na temat polskiej i ukraińskiej historii straży pożarnej. Jak podkreśla Piotr Dolata, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie szkolenie ochotnika strażaka należy rozpocząć od dzieci i młodzieży, gdyż wówczas po kilku latach szkolenia ratownik MDP, przechodząc do grupy seniorskiej zna zasady panujące w ratownictwie, potrafi udzielić pomocy, obsługiwać sprzęt techniczny.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama