Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024    
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

1,5 mln zł dofinansowania dla Gminy Gościno

Gmina Gościno pozyskała dotację ze specjalnego programu dotacji pochodzących ze środków REACT-EU, a więc przeznaczonych na przeciwdziałanie skutkom kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Dzięki nim m.in. projekty, które do tej pory znajdowały się na liście rezerwowej w Zachodniopomorskim Programie Antysmogowym, otrzymały szansę na realizację.

Przyznana dotacja dla Gminy Gościno to 100% wnioskowanej przez beneficjenta kwoty i wynosi 1 514 550 zł. Środki te zostaną przeznaczone na przeprowadzenie termomodernizacji w 28 budynkach jednorodzinnych.

W skład działań termomodernizacyjnych będą wchodziły także zadania obejmujące trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym poprzez: podłączenie do sieci ciepłowniczej, zainstalowanie ogrzewania gazowego lub zainstalowanie innych niskoemisyjnych rodzajów źródeł ciepła opartych na odnawialnych źródłach energii. Wymiana źródeł ciepła przeprowadzona zostanie wyłącznie w budynkach mieszkalnych spełniających minimalne wymogi w zakresie efektywności energetycznej (wskaźnik EPH+W wynoszący dla danego budynku nie więcej niż 150 kWh/m2 na rok). W celu potwierdzenia spełnienia tego warunku w wykonanych zostanie 28 audytów energetycznych.

Mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania grantu w wysokości 25 000 lub 50 000 zł na termomodernizację (częściową i pełną) budynku objętego projektem.

– Dotychczas w ramach działań dotyczących termomodernizacji budynków jednorodzinnych z jednoczesną wyminą źródeł ciepła zostało podpisanych 26 umów z gminami na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 36,6 mln zł. Projekty te były realizowane w ramach Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego – wyjaśnia Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama