Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Strażacy ochotnicy z Gościna, kilka dni temu uruchomili zbiórkę dla mieszkańców miejscowości Nowa Biała gdzie kilka dni temu doszło do bardzo dużego pożaru. Pisaliśmy o akcji tutaj. Darów z dnia na dzień zaczęło przybywać tyle, że potrzebny był większy pojazd do ich transportu. I tu z pomocą przyszła Komenda Wojewódzkiej Straży Pożarnej, która użyczyła strażacką ciężarówkę z JRG Świdwin wraz z paliwem i kierowcami. Zebrano łącznie 3 tony darów w tym środki czystości, chemię gospodarczą, artykuły spożywcze, trafił się też odkurzacz przemysłowy. Strażakom z Gościna i ratownikom Białogardzkiego WOPRu pomogła też firma Mojsiuk wypożyczając pojazd osobowy, którym strażacy i ratownik mogli pojechać na Podhale. Do pokonania mieli prawie 900 km w jedną stronę. To była nieoceniona pomoc. Gdy strażacy dojechali na miejsce, udali się do szkoły podstawowej, w której znajduje się punkt koncentracji zbiórki. Ustawili się pojazdem w kolejce i w miedzy czasie pomogli rozładować inne pojazdy. Mieszkańcy i osoby zaangażowane w zbiórkę na miejscu, nie mogły uwierzyć, że pomoc przyjechała z tak daleka. Po rozładowaniu strażacy udali się na regenerujący posiłek oraz nocleg. Z informacji, które udało nam się uzyskać od uczestników wyjazdu dowiedzieliśmy się, że przed wyjazdem pojechali jeszcze na miejsce tragicznego pożaru, gdzie nadal prowadzone są działa porządkowe. Tam też nasi strażacy pomogli w porządkach. W tej chwili są w drodze do Gościna, i za naszym pośrednictwem jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

Video Gościno TV

foto OSP Gościno

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama