Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Mołtowie odkryto skarbW dniu jutrzejszym w miejscowości Mołtowo w gminie Gościno rozpoczną się wykopaliska archeologiczne. Wszystko wskazuje na to, że w ziemi ukryte są zabytki z dawnych szczecińskich muzeów.


Znalezisko zostało odkryte - wszystko na to wskazuje - podczas poszukiwań prowadzonych na terenie gminy Gościno przy użyciu wykrywaczy metali. Poszukiwania prowadzono na terenie dawnego lokalnego wysypiska. Trudno powiedzieć, czy to ono przyciągnęło poszukiwaczy, czy też mieli jakieś informacje. Nie wiemy też jak na ich trop wpadła Policja i jak to się stało, że nie przeprowadzono pełnych wykopalisk, a tym samym nie opróżniono skrytki. Z naszych informacji wynika, że w ziemi znajdują się zabytki wysokiej klasy, nawet sprzed 3 tysięcy lat. Brązową spinkę na swoim Facebooku pokazuje Andrzej Jakubowski, zastępca burmistrza Gościna, który został poinformowany o odkryciu. Mają również posiadać muzealne sygnatury. Nie wiadomo na razie również, kto ukrył muzealia: czy zrobili to hitlerowcy, czy może miało to miejsce po wojnie?

W poniedziałek, znaleziskiem mają zająć się archeolodzy. Obecnie, jest ono pilnowane przez różne służby. Zabytki trafią do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Sprawę nadzoruje Wojewódzki Konserwator Zabytków w Szczecinie.

W Mołtowie odkryto skarb
W Mołtowie odkryto skarb

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama