Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Józef Bandzo i spotkanie w GościnieTo co nie udało się w muzeum, dokonało się w Internacie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, gdzie młodzież spotkała się z żołnierzem majora Łupaszki.

 

18 listopada w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego miało odbyć się spotkanie z Józefem Bandzo ps. "Jastrząb", który walczył w oddziale majora Zygmunta Szendzielarza, pseudonim Łupaszka. Niestety, p. Józef po przyjeździe do Kołobrzegu zapadł na zdrowiu i trafił do kołobrzeskiego szpitala. 2 grudnia na zaproszenie młodzieży z Gościna długo oczekiwany gość pojawił się w internacie na lekcji historii.

Józef Bandzo, który ma już ponad 90 lat, stał się przykładem obrazującym, co w Żołnierzach Wyklętych urzec może najbardziej - bohaterstwo, niezłomność i honor. Oprócz poniesienia poważnej rany w walce, Józef Bandzo spędził 16 lat w więzieniu w powojennej Polsce.

Waldemar Dołowy

Józef Bandzo i spotkanie w Gościnie
Józef Bandzo i spotkanie w Gościnie
Józef Bandzo i spotkanie w Gościnie

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama