Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

gościno,samorządBurmistrz Marian Sieradzki i Barbara Koleśnikow - przewodnicząca Rady Miejskiej, byli gospodarzami uroczystości z okazji 25 lat samorządności.


27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji, w Gościnie obchody przesunięto na weekend i potrwają przez trzy dni. Rozpoczęła je uroczysta sesja Rady Miejskiej. Barbara Koleśnikow podkreślała rolę samorządu w życiu mieszkańców, a burmistrz Marian Sieradzki zwrócił uwagę na to, co w Gościnie udało się przez 25 lat zmienić, łącznie z uzyskaniem praw miejskich w 2011 roku. W historii wtórował mu mu pierwszy, wybrany w okresie demokratycznym wójt Gościna - Stanisław Fijałkowski, opowiadając o pierwszej euforii powyborczej i konieczności wyboru burmistrza. Fijałkowski dostał 13 głosów i został wójtem, a Sieradzki 3 głosy i został jego zastępcą. Tak zaczęła się gościńska samorządność.

Z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego, wręczono podziękowania, dyplomy i odznaczenia. Rondo wjazdowe na obwodnicę Gościna otrzymało nazwę "Ronda Samorządności". W sobotę w programie obchodów jest festyn sportowo- rekreacyjny na orliku od godz. 10.00, a także wystawa prac twórców nieprofesjonalnych o 17.00, a o godz. 21.00 zabawa taneczna na placu przy Domu Kultury. W niedzielę zaś, o godz. 12.00 rozpocznie się Mundurowy Dzień Dziecka, a o godz. 18.00 w Domu Kultury zaplanowany jest "Wieczór Wspomnień".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama