23 czerwca 2024    |    Imieniny: Wanda, Józef, Albin
23 czerwca 2024
    Imieniny: Wanda, Józef, Albin

Ustronie Morskie znowu z rekordową frekwencją

Mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie ponownie pokazali zaangażowanie obywatelskie, tłumnie biorąc udział w wyborach parlamentarnych. Frekwencja wyniosła aż 64,71%, co było najwyższym wynikiem w powiecie kołobrzeskim. Dla porównania, najniższą frekwencję odnotowano w Gościnie, gdzie wyniosła zaledwie 29,58%.

Najwięcej głosów w Gminie Ustronie Morskie otrzymał KKW Koalicja Obywatelska, zdobywając 1612 głosów (46,90%). Na drugim miejscu znalazł się Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość z 1096 głosami (31,89%). Kolejne miejsca zajęły Komitet Wyborczy Lewica z 308 głosami (8,96%) oraz Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość z 213 głosami (6,20%).