Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Słomiana Rodzinka z Ustronia już jest

To już tradycja w gminie Ustronie Morskie. Kilkanaście dni przed Świętem Plonów, tuż przy drodze, przy ul. Kolejowej pojawia się słomiana rodzinka, czyli ogromne witacze zapraszające na gminne dożynki.

Przydrożne kukły: ojciec, matka i dziecko wykonane są ze słomy zbitej w baloty i ozdobione ubraniami. – Do przygotowania słomianej rodzinki zużytych zostało 12 balotów słomy, po pięć na matkę i ojca, z dwóch przygotowane zostało dziecko – opowiada pani Maria z Koła Gospodyń Wiejskich w Rusowie, która wspólnie z panią Anną (obie na zdjęciu) od lat przygotowuje  słomianą rodzinkę.

Impreza dożynkowa w Ustroniu Morskim odbędzie się 9 września. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00  mszą św. dziękczynną za plony, po niej korowód przemaszeruje do Amfiteatru. W programie: występy artystyczne i mnóstwo dobrej zabawy dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama