Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rajd do dębów

Urząd Gminy Ustronie Morskie wspólnie z Nadleśnictwem Gościno – Lasy Państwowe po raz XXIII przygotował Rajd Rowerowo-Pieszy do Wielowiekowych Dębów. Dopisała  pogoda i uczestnicy.

Uczestnicy spotkania, z wójt Bernadetą Borkowska na czele spotkali się w piątek, 18 sierpnia, w dniu imienin „Bolesława” przed Urzędem Gminy Ustronie Morskie. Przed wyjazdem każdy chętny mógł skorzystać ze znakowania rowerów, które przeprowadzał kierownik Posterunku Policji w Ustroniu Morskim Jakub Walczak. Ustrońscy policjanci zabezpieczali również trasę rajdu. Po dotarciu na miejsce na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi, dzięki pracownikom Nadleśnictwa Gościno kręcili „Kołem Fortuny”, uczyli się rozpoznawania gatunków drzew i tropów zwierząt oraz doskonale bawili się podczas animacji przygotowanych przez Marię Szostak i Beatę Praskę, pracowników wiejskiej świetlicy w Rusowie. Ale to nie wszystko. Każde dziecko, biorące udział w przygotowanym przez pracowników Urzędu Gminy Ustronie Morskim „Leśnym quizie” otrzymało drobny upominek. Nie nudzili się i dorośli, którzy mogli wziąć udział w oddechowej gimnastyce, przy drzewach, którą bardzo energicznie poprowadziła szefowa ustrońskich seniorów – Dorota Gałęzowska. – Cieszę się, że nasza wyprawa do najstarszych dębów w gminie cieszy się zainteresowaniem. To piękne miejsce, które warto odwiedzić, dlatego zachęcam wszystkich tych, którzy nie wzięli udziału w rajdzie, a jeszcze tam nie byli do odwiedzenia „Bolesława” i „Warcisława”  - zachęca wójt Bernadeta Borkowska.  

Zadowoleni z imprezy są również Marta i Krzysztof  Późniakowie z Sosnowca, którzy o rajdzie dowiedzieli się z mediów. - Trasa jest piękna, a impreza została przygotowana bardzo profesjonalnie - dodają. A wiedzą co mówią, ponieważ ze swoją ekipą "Dziki na Rowerach" przemierzają najpiękniejsze zakątki kraju. - Wasza trasa szczególnie przypadła nam do gustu, bo podczas jazdy mieliśmy i błotko i słoneczko, a to dziki lubią najbardziej - żartują.

 Organizowana przez Urząd Gminy i Nadleśnictwo Gościno impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów i mieszkańców. Impreza ma charakter proekologiczny , promuje zdrowy styl życia, aktywność  fizyczną, uczy szacunku do przyrody. Działania mają na celu promowanie właściwego wzorca zachowań  osób korzystających z walorów przyrodniczych, są okazją do uzyskania informacji o faunie i florze występującej na terenie gminy Ustronie Morskie.

Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Ustronie Morskie i Nadleśnictwo Gościno. Jak każdego roku wspierali nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu i oczywiście nasi mundurowi z Posterunku Policji w Ustroniu Morskim, którzy wszystkim chętnym oznakowali rowery.

Fot. Andrzej Stasiukiewicz

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama