Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wycinka drzew w Ustroniu oburzyła mieszkańców

Skontaktowali się z naszą redakcją oburzeni mieszkańcy Ustronia Morskiego, którzy twierdzą, że po cichu, nie informując lokalnej społeczności, wójt Ustronia Bernadeta Borkowska poleciła rozpoczęcie prac, mających na celu usunięcie kilku drzew wzdłuż ulicy Ku Słońcu obok dworca PKP.

Wysłaliśmy do Urzędu Gminy Ustronie Morskie pytania o plany, jakie ma gmina w zakresie remontu tego odcinka, kto i kiedy wydał decyzję na wycinkę oraz czy były brane pod uwagę inne warianty, mające na celu zachowanie drzewostanu. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi:

"1. Projekt powadzonej inwestycji został opracowany w 2021 roku i zakłada rozbudowę ul. Ku Słońcu w Ustroniu Morskim i drogi w Kukince wraz z budową drogi rowerowej.
2. Koszt inwestycji to ponad 16 mln zł. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.
3. Zakończenie inwestycji - wrzesień 2023 roku.
4. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa i warunków ruchu. Skorzystają na niej mieszkańcy gminy, turyści i kierowcy. Przebudowywana droga jest w fatalnym stanie. Nie ma chodnika i pobocza, a jest to droga prowadząc np. do dworca kolejowego, z której szczególnie w sezonie letnim korzystają setki turystów. Z tej drogi, drodze do szkoły korzystają najmłodsi mieszkańcy gminy, których przecież nie możemy narażać na niebezpieczeństwo i czekać aż dojdzie do tragedii.
5. Realizacja inwestycji zgodna jest z obowiązującą decyzją Starosty Kołobrzeskiego zezwalającą na realizację inwestycji drogowej nr 00680/2021 z dnia 30.09. 2021 roku, która umożliwiła inwestorowi rozpoczęcie prac budowlanych. Gmina posiada wszystkie niezbędne pozwolenia i zgody na prowadzoną inwestycję.
6. Ponadto z ramienia projektanta wykonana została inwentaryzacja zieleni. Wycięte zostały drzewa: kasztanowiec biały, jesion wyniosły, lipa drobnolistna, świerk kłujący, jodła pospolita i śliwa), które jak wskazał projektant kolidowały z prowadzoną inwestycją. Nie było możliwości, jak wskazał w opracowanym projekcie, aby zachować drzewa.
7. W miejsce usuniętych drzew powstaną nowe nasadzenia".

Fot. Czytelnik

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama