Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zimowe działania GOPS-u i policji z Ustronia Morskiego

Zima to okres szczególnie trudny, dla osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych. W tym czasie policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy socjalni podejmują wzmożone działania, by takim osobom pomóc. Policjanci sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych, gdzie informują o instytucjach pomocowych oraz możliwościach poprawienia swojej sytuacji.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Ustroniu Morskim wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustroniu Morskim prowadzą działania związane z zapobieganiem zjawisku bezdomności oraz jego negatywnymi skutkami. Czas w którym temperatury spadają poniżej zera jest szczególnie niebezpieczny dla osób dotkniętych bezdomnością. Policjanci i pracownicy GOPS sprawdzają miejsca w których takie osoby mogą przebywać m.in. pustostany, ogródki działkowe, a często samodzielnie wykonane budowle z desek i kocy. Zastanym tam bezdomnym oferują pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków, odzieży oraz zabiegów higienicznych. Niestety, coroczne doświadczenie i analizy wskazują, że napotkani stanowczo odmawiają przyjęcia pomocy. Dla niektórych nie bez znaczenia jest fakt, że w schroniskach wymagana jest trzeźwość.

Skuteczność tych działań uzależniona jest również od aktywności mieszkańców, dlatego też apelujemy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy też nietrzeźwe. Prosimy o informacje dotyczące miejsc przebywania takich osób. Czasami jeden nasz telefon na numer 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa może komuś uratować życie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama