Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Eko-wóz zadba o czystość plaż w Ustroniu Morskim

Ponad 200 tysięcy złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na zakup ciągnika, który pomoże zadbać o czystość plaż i terenów zielonych w gminie Ustronie Morskie. Dziś Marek Subocz - Prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Wójt Bernardeta Borkowska – w obecności Posła Czesława Hoca - zawarli umowę dofinansowania.

Samorząd planuje kupić dla Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji ciągnik z osprzętem: głowicami tnącymi, pługiem i piłą do gałęzi. Wóz, który będzie wykorzystywany nie tylko do sprzątania terenów zielonych, ale także plaż, będzie wyposażony w silnik z układem recyrkulacji spalin. Pojazd pozwoli efektywnie zbierać odpady, których w wakacje jest trzy razy więcej, niż w ciągu roku.

- Efektem ekologicznym, kluczowym z punktu widzenia Funduszu, będzie odzysk i możliwość ponownego wykorzystania surowców wtórnych: ponad 10 ton szkła, tony makulatury i 2 ton tworzyw sztucznych rocznie. Wóz – w skali roku – będzie zbierał ponad 1000 metrów sześciennych odpadów komunalnych, z których część będzie kompostowana – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Efekt ekologiczny:
- ilość zebranych odpadów komunalnych: 1061 m3
- odzysk surowców wtórnych:
- szkło 10,05 tony/rok
- makulatura 0,85 tony/rok
- tworzywa sztuczne 2,2 tony/rok

Koszt inwestycji to ponad 410 tysięcy zł, w tym 206 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. Wóz planowo trafi do gminy w listopadzie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama