Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Amfiteatr w Ustroniu doczeka się rozbudowy i modernizacji

Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska podpisała w czwartek umowę na „Przebudowę i rozbudowę amfiteatru w Ustroniu Morskim”. Wykonawcą inwestycji została firma BUDIMEX S.A. Wartość całej inwestycji to niespełna 10 milionów złotych. Dofinansowanie w wysokości 4,5 mln złotych pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (edycja I)

Zadanie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych związanych z rozbudową i przebudową obiektu amfiteatru wraz z infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu. W efekcie powstanie funkcjonalna, bezpieczna i dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami przestrzeń publiczna amfiteatru pozwalająca na organizowanie imprez kulturalnych, artystycznych oraz wydarzeń rozrywkowych.

Elementy, wchodzące w skład amfiteatru:

scena wraz z zadaszeniem,
budynek zaplecza sceny,
zadaszone trybuny mogące pomieścić 800 osób,
budynek kas,
budynek sanitariatów,
infrastruktura techniczna oraz zagospodarowanie terenu.

Całość przystosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Istniejący amfiteatr nie posiada wystarczającej liczby miejsc w stosunku do potrzeb miejscowości turystycznej, widownia jest niewielka a budynki w złym stanie technicznym. Z tego powodu ilość organizowanych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych jest niewielka.

Inwestycja wpłynie na wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej oraz wydłużenie sezonu w Gminie Ustronie Morskie. Nowe miejsce na pewno przyciągnie gwiazdy polskiej muzyki i estrady, pozwoli na wzbogacenie oferty rozrywkowej poprzez organizację imprez również poza sezonem letnim. Nasza oferta kulturalna będzie bogatsza i jeszcze bardziej atrakcyjna.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama