Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Stroje plażowe i codzienne z lat 20-tych w Ustroniu

5 i 6 sierpnia w Ustroniu Morskim odbyło się nietypowe wydarzenie, na te dwa dni zagościli odtwórcy historyczni, którzy zaprezentowali życie i modę jaka panowała w nadmorskich kurortach na początku 20 wieku. Odbyły się dwa główne pokazy mody okresu międzywojnia w których rekonstruktorzy prezentowali ubiory jakie towarzyszyły Panią i Panom nie tylko podczas plażowania, ale i życiu wieczorowemu oraz codziennemu. W sobotę odtwórcy na plaży zaprezentowali, na żywo można było przenieść się do tamtych lat wraz z odtwórcami, którzy prowadzili między innymi gimnastykę oraz gry i zabawy, które towarzyszyły spędzaniu czasu podczas plażowania w pierwszej połowie 20 wieku. Sobotni wieczór upłynął również na prezentacji zabytkowych rowerów.

Organizatorami wydarzenia byli:
Urząd Gminy w Ustroniu Morskim
Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim
Stowarzyszenie produkcji i promocji wydarzeń historycznych Gniazdo z Koszalina
Wyjątkowe pokazy mody wraz z prezentacją zabytkowych rowerów przygotowali Grupa Rekonstrukcji historycznej BLUSZCZ Oraz Rowery Zabytkowe z Zabrza

Fot : Łukasz Dyczkowski

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama