Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ustronie Morskie liderem szczepień w Polsce

Niewielka gminy nad Bałtykiem - Ustronie Morskie, zakwalifikowało się w 2021 roku w konkursach rządowych organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień (przeczytaj). Ciekawostką jest jednak fakt, że Ustronie Morskie przegoniło swoich konkurentów i już pod koniec roku, a tym samym na początku nowego, jest liderem, jeśli idzie o zaszczepienie populacji mieszkańców gminy. To 75,3%. Tym samym, gmina w powiecie kołobrzeskim wyprzedziła m.in. Warszawę. Ranking nie wskazuje wszakże liczby zaszczepionych, ale poziom wyszczepienia populacji.

Warto też przyjrzeć się drugiej tabeli, która pokazuje, jak wygląda na początku roku poziom szczepień w powiecie kołobrzeskim. Liderem jest oczywiście Ustronie Morskie, dalej Kołobrzeg, który przekroczył 60%, a następnie gmina wiejska Kołobrzeg. Więcej niż połowę zaszczepionej populacji mają wszystkie gminy z terenu naszego powiatu, poza Rymaniem.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama