Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

rowery zachodniopomorskie kukinia ustronie morskie

Dwie miejscowości w gminie Ustronie Morskie połączy trasa rowerowa. Ta alternatywna forma transportu pojawi się na odcinku Kukinka-Ustronie Morskie. Z nowej infrastruktury będą mogły skorzystać osoby dojeżdżające np. zakładów pracy. Inwestycji pomoże unijne wsparcie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Dofinansowanie gwarantuje umowa, która w środę, 22 grudnia 2021 roku podpisała wójt Bernadeta Borkowska i członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Nowa ścieżka rowerowa, przebiegająca przez Ustronie Morskie i Kukinką, będzie mieć długość 3,5 km. Przy niej powstaną dwa obiekty typu „Bike&Ride”. Droga stanowić ma alternatywę dla transportu kołowego dla osób dojeżdżających do lokalnych zakładów pracy czy do dworca PKP w Ustroniu Morskim. Nowa infrastruktura to także ograniczenia w emisji zanieczyszczeń.
Przybywa tras dla cyklistów na Pomorzu Zachodnim. Mimo pandemii koronawirusa inwestycje nie zwalniają tempa. Powstają nowe odcinki o europejskim standardzie, które uzupełniają regionalną sieć. Co więcej, w planach jest budowa kolejnych ścieżek. To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, dla  miłośników dwóch kółek, dla turystów, bo przecież infrastruktura rowerowa ma być wizytówką województwa – podkreśliła członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Gmina Ustronie Morskie oszacowała koszt budowy ścieżki na 2,8 mln zł. Ponad 1,5 mln zł przekaże Urząd Marszałkowski ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Samorząd gminny przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji. Efekt prac powinniśmy poznać najpóźniej do grudnia 2022 roku.
Projekt wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.3 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu” w ramach Strategii ZIT dla Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama