Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

ustronie morskie szczepienia covid

Dwa miliony sto tysięcy złotych trafi do Ustronia Morskiego. Gmina Ustronie Morskie z wynikiem blisko 70% została laureatem w trzech rządowych konkursach organizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. W celu promocji szczepień przeciw COVID-19 zostały przygotowane 2 konkursy dla wszystkich gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię oraz Najbardziej Odporna Gmina. „Rosnąca Odporność to trzeci konkurs premiujący te gminy, które pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19. Łączna pula nagród, które otrzyma Gmina Ustronie Morskie to dwa miliony sto tysięcy złotych.

Dziękuję za Waszą odpowiedzialność i podejście do szczepień. Składam serdeczne podziękowania również dla pielęgniarek i lekarzy, którzy edukowali i wyjaśniali jak ważne są szczepienia przeciwko COViD-19. Ważną rolę odegrali w całym procesie walki z pandemią pracownicy oświatowi oraz pracownicy jednostek organizacyjnych urzędu gminy. Dziękuję! Jestem dumna, że znaleźliśmy się w czołówce gmin z największym poziomem zaszczepienia w Polsce – pisze na gminnym portalu Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska.

Pierwszy Konkurs to Gmina na Medal #SzczepimySię. Nagrody zostały przyznane gminom w Polsce, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnął minimum 67%. W sumie to 6 gmin, które wygrały po 100 tys. zł. Według oficjalnych danych najwyższe poziomy zaszczepienia w Polsce osiągnęło w miastach - Podkowa Leśna, Wronki, Ustronie Morskie, Raszyn, Warszawa i Poznań.

W drugim Konkursie pod nazwą Najbardziej Odporna Gmina stworzono 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców gmin oraz 1 kategorię ogólnopolską dla wszystkich gmin w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce. Gmina Ustronie Morskie otrzyma milion złotych w  „Kategorii: małe gminy”: czyli gminy do 30 tys. mieszkańców z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.

Milion złotych Gmina Ustronie Morskie otrzyma także za pierwsze miejsce w powiecie kołobrzeskim wśród gmin, które pomiędzy 1 sierpnia a 31 października br. osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw Covid -19. W naszej gminie to 13,51%.

Przypominamy, że jeszcze we wrześniu Wójt Gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska odebrała czek o wartości 100 000 złotych z rąk Olgierda Geblewicza. Marszałek wyróżnił gminy, które do końca sierpnia osiągnęły najwyższy wskaźnik wyszczepienia w zachodniopomorskim.

Wśród zwycięzców znaleźli się: Gmina Ustronie Morskie, Gmina Wiejska Świdwin, Pełczyce, Choszczno - laureaci konkursu Marszałka Województwa „Zachodniopomorski Lider Szczepień”.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama