29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Ustroński klub sportów walki Voodoo powstał w 2011 roku jako filia drużyny Gold Team Polska - zrzeszającej kluby brazylijskiego jiu jitsu w całej Polsce. Brazylijskie jiu jitsu (często używa się skrótu BJJ) jest dość młodą, lecz jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w naszym kraju. Krajowe zawody przyciągają tysiące zawodników, również spoza Polski. Na pierwszy rzut oka BJJ jest podobne do judo czy zapasów, jednak z dużym naciskiem na walkę parterową - unieruchomienie przeciwnika i zmuszenie do poddania się poprzez wiele rodzajów duszeń lub dźwigni na stawy rąk i nóg. Zawody sportowe rozgrywane są w dwóch formułach: gi (kimona, które chwyta się w walce) oraz no gi (strojem są spodenki i koszulka, za które nie wolno chwytać).

Klub Voodoo Gold Team Ustronie Morskie zrzesza obecnie ok.40 zawodników z Ustronia Morskiego, Kołobrzegu i okolic. Nierzadko gości zawodników z Koszalina czy Białogardu. Pozytywna atmosfera na macie i otwartość na rozwój sportowy sprawia, że w klubie regularnie trenują nie tylko zawodnicy Gold Team, ale również zaprzyjaźnieni i utytułowani zawodnicy innych klubów, miedzy innymi Berserkers Team. Warto dodać, że przez blisko 7 lat swojej działalności zawodnicy trenujący w Ustroniu Morskim, zdobyli wiele medali na imprezach rangi Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Mistrzostwach Europy oraz licznych mniejszych turniejach. Poniżej osiągnięcia z ostatnich 2 lat zawodników trenujących w Ustroniu Morskim: Karol Stankiewicz: czarny pas-Mistrzostwa Europy 2018-3 miejsce w gi(kimona) oraz 3 miejsce w no-gi,Open Gi 2017-no-gi 1 miejsce, no-gi 2 miejsce Grzegorz Janus-czarny pas-Mistrzostwa Polski no gi 2016 3 miejsce- brązowe pasy, Mistrzostwa Europy złoto masters i adult no gi czarne pasy, Mistrzostwa Polski-3 miejsca w dwóch kategoriach no gi czarne pasy. Mistrzostwa Polski Północnej 1 miejsce w MMA oraz 1 miejsce no gi Przemysław Baś-czarny pas-Mistrzostwa Europy 2015 w no-gi kat.purpurowych pasów, Mistrzostwa Polski no-gi 2017-3 miejsce brązowe pasy Eugeniusz Barański-czarny pas-Berserkers Team-najbardziej utytułowany zawodnik trenujący w naszym klubie, wieloletni multimedalista największych imprez BJJ w Europie m.in. 2017 Mistrzostwa Europy złoto i open brąz, 2018 Mistrzostwa Europy brąz Kacper Werema: brązowy pas- Mistrzostwa Polski ADCC 2017-2 miejsce, Puchar Polski 2017 No Gi 2 miejsce, Mistrzostwa Europy2017-2 miejsce Łukasz Guf--brązowy pas-Berserkers Team-Mistrzostwa Europy 2016 2 miejsce,Puchar Polski Open gi 2017 -1 miejsce Mistrzostwa Polski adcc 2017- 2 miejsce, ME adcc 2017 -3 miejsce, MP adcc 2018- 3 miejsce Marcin Walkowiak-purpurowy pas- Mistrzostwa Europy-2 miejsce w no-gi, 3 miejsce w gi, Mistrzostwa Polski 2018-3 miejsce w no-gi Maciej Spanielski:purpurowy pas –Mistrzostwa Polski 2016, białe pasy -3 miejsce, MP 2017-2 miejsce niebieskie+purpurowe pasy, Karol Karpała-purpurowy pas- 2 miejsce Baltic Cup w Koszalinie 2015 r-iebieskie pasy Dominik Pietraszewski-purpurowy pas-3 miejsce ME w Koszalinie 2015 r- białe pasy, 2 miejsce Alma 2016 kolorowe pasy Rafał Basarab:niebieski pas-ME 2017-2 miejsce gi, 3 miejsce no-gi Przemysław Sola: niebieski pas- ME 2017- 3 miejsce Mariusz Zelmachowicz - niebieski pas-Mistrzostwa Europy 2018-1 miejsce w gi oraz 1 miejsce w no-gi. Wojciech Mirecki –niebieski pas-ME 2016- 2 miejsce gi ,ME 2017- 1 miejsce Winter Open 2017 2 miejsce no-gi oraz 3 miejsce gi Jerzy Kołakowski:biały pas ME 2017-1 miejsce ,Puchar Polski 2017 no-gi-2 miejsce Tomasz Sadowski:biały pas Open Gi 2017 no gi -3 miejsce.

Ponadto w klubie trenują tacy zawodnicy jak Maciej Redwanc (brązowy pas), Marcin Melka (brązowy pas), Tomasz Kwaśnik (purpurowy pas),Bartosz Jurjewicz ( niebieski pas) Tomasz Matuszak, Patryk Wysocki, Łukasz Szyrna. Rafał Szewczyk, Treningi pod okiem 4 czarnych pasów BJJ-(Karol Stankiewicz, Grzegorz Janus, Przemysław Baś, Eugeniusz Barański)- odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o godzinie 18.15 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim, a także w sobotę o godzinie 13-tej w sali zapaśniczej hali Millenium w Kołobrzegu (trening sobotni od wielu lat ma charakter otwartych sparingów międzyklubowych). Wszystkich chętnych, niezależnie od stopnia zaawansowania, serdecznie zapraszamy na treningi. Funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc Pani Dyrektor Szkoły w Ustroniu Morskim Marioli Ostrowskiej, władz Urzędu Gminy Ustronie Morskie oraz nieocenionej Pani Barbary Wieloch, którym zawodnicy klubu składają ogromne wyrazy podziękowania.