Clear Sky

17°C

Kołobrzeg

30 maja 2023    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2023    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Odeszła pani Kazimiera: miała 107 lat

Co roku, 6 stycznia, Kazimiera Marczak mieszkająca w miejscowości Jarkowo (gm. Rymań), obchodziła swoje urodziny. Od kilku lat to były sto któreś urodziny. W tym roku, odwiedziliśmy ją z okazji 107 urodzin. Pani Kazimiera, urodziła się 6 stycznia 1915 roku w miejscowości Masłomęcz pod Hrubieszowem (obecnie województwo lubelskie). Ojciec był stolarzem, matka wychowywała dzieci. W młodości pracowała w cukrowni. Wyszła za mąż w 1940 roku, już podczas wojny. W tym czasie urodziła dwójkę dzieci, a jej mąż, Leon, walczył w Batalionach Chłopskich. Po zakończeniu II wojny światowej, pod koniec 1945 roku państwo Marczakowie przybyli na Pomorze Zachodnie, do miejscowości Jarkowo w gminie Rymań. Dostali 11-hektarowe gospodarstwo rolne. Tu urodziła się kolejna dwójka dzieci. Doczekali się 4 dzieci. Pani Kazimiera była też babcią, prababcią i praprababcią. Uśmiechnięta, z poczuciem humoru. Była najstarszym mieszkańcem naszego powiatu. Pozostanie w naszej pamięci.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama