Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Co dalej z podmywaną ścieżką rowerową do Rościęcina?

Powracamy do tematu zalewania w gminie Kołobrzeg. Otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania dotyczące niszczycielskiego oddziaływania żywiołu na niedawno oddaną do użytku ścieżkę rowerową do Rościęcina (przeczytaj). Odpowiedzi udzieliła nam Elżbieta Retyk, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej. "Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż rzeki Parsęty zlokalizowana jest w części na obszarze szczególnie narażonym na występowanie powodzi, tj. na obszarze na którym prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest średnie i wynosi 1% oraz na obszarze na którym prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest wysokie i wynosi 10%.  Stąd też na odcinkach najbardziej narażonych na występowanie tego typu zjawisk dokonano wyboru technologii, która pozwoli w szybki sposób odtworzyć nawierzchnię drogi rowerowej, w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Stan ścieżki rowerowej będzie  oceniony po dokonaniu przeglądu, wówczas, w razie zaistnienia takiej konieczności, zostaną podjęte działania naprawcze" - czytamy w korespondencji skierowanej do naszej redakcji.

Pisaliśmy także o zalewaniu nieruchomości w miejscowości Niekanin (zobacz). "Sprawa zalewania terenów w miejscowości Niekanin (ul. Słoneczna i Pogodna) jest sprawą złożoną, na która wpływ ma kilka  czynników. Jednym z ważniejszych jest brak drożności lub uszkodzenia urządzeń drenarskich przebiegających po terenach prywatnych, co skutkuje gromadzeniem się wód w najniższym punkcie  oraz przelewanie ich na drogę gminną. Droga ta nie posiada kanalizacji deszczowej  - na jednym z odcinków  przebiega drenaż, który jest niewystarczający. W celu zabezpieczenia pasa drogowego, w ramach bieżącego utrzymania, istniejący drenaż zostanie rozbudowany. Jeśli chodzi o tereny prywatne, mieszkańcy otrzymają w najbliższym czasie   pisma o konieczności odtworzenia bądź udrożnienia urządzeń przebiegających po ich terenie. W przypadku braku reakcji skierujemy wniosek do PGW Wody Polskie o wyegzekwowanie obowiązku od właścicieli gruntów" - pisze kierownik referatu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama