Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy skarżą się na podtopienia w Niekaninie

Skontaktował się z nami jeden z mieszkańców Niekanina, wysyłają zdjęcia podtopionych nieruchomości w miejscowości Niekanin w gminie Kołobrzeg. Tym razem chodzi o ul. Słoneczną i Pogodną. "Rokrocznie poziom wody jest coraz wyższy, gmina nic z tym nie robi mimo zgłoszeń i możliwości odprowadzenia wody do pobliskiego rowu przy ul. Słonecznej. Zalewa także urządzenia wodociągów". Jak w wielu e-mailach do naszej redakcji, tu również była prośba o "zainteresowanie się tematem". Czytelnik skontaktował się z nami i usłyszał pytanie: "czego pan oczekuje?". Wiadomo, że mieszkańcy chcieliby, żeby ich nie zalewało. Poprosiliśmy o informację o korespondencji z Urzędem Gminy Kołobrzeg i na tym kontakt się zakończył.

Tymczasem zalewanie terenów w gminie Kołobrzeg nie jest niczym nowym. W ostatnich dniach pisaliśmy o Stramnicy (przeczytaj) i Rościęcinie (przeczytaj). O samym Niekaninie pisaliśmy w poprzednich latach. A to zalewało plac zabaw (przeczytaj), a to znowu zalało plac zabaw i inne tereny (przeczytaj). Niestety, sytuacja w części Niekanina nie jest prosta. Od północy znajduje się odnoga rzeki Stramniczki. Powinna ona odprowadzać wodę, ale tego co do zasady nie robi. Problemem są również okoliczne rowy. Niekanin znajduje się za górką, przy drodze S6 i trudno, o inne odprowadzanie wody. Co więcej, podczas rozwoju miejscowości, pod zabudowę przeznaczano tereny rolnicze. Ich los w czasie inwestycji był różny, zwłaszcza jeśli chodzi o rowy czy dreny. Teraz jest z tym duży problem. Według naszych informacji, na tym terenie doszło do uszkodzenia drenów, w wyniku czego woda nie jest odprowadzana, a w tym roku sytuację pogarsza trudna sytuacja hydrologiczna.

Fot. Czytelnik

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama