20 lutego 2024    |    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
20 lutego 2024
    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

Bitwa o remizy. Gmina Kołobrzeg otrzyma milion złotych

Zakończyły się wybory parlamentarne a wraz z nimi Bitwa o remizy czyli profrekwencyjnej akcji rządu w wyborach parlamentarnych. Milion złotych dofinansowania na termomodernizację, remont lub wyposażenie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej otrzyma Gmina Kołobrzeg, która uzyskała 72,81% frekwencji. Które jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają dofinansowanie zadecyduje powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Prace te mają zakończyć się do końca tego roku.

Dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą realizowane w 2024 roku, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska (w ramach właściwego programu priorytetowego NFOŚiG) oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (reprezentowanego przez Komendanta Głównego PSP).

foto archiwum