Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowy wóz strażacki OSP Karcino [foto/wideo]

Do OSP Karcino dotarł już nowy wóz bojowy. Średni wóz strażacki ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 będzie idealny dla tej jednostki. W zeszłym tygodniu strażacy wybrali się do Kielc, by odebrać nowy wóz. W sobotę o godzinie 18:00 mieszkańcy Karcina, strażacy OSP, Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek, sołtys Karcina Monika Madejek, przewodniczący Rady Gminy Julian Nowicki oraz radni Krzysztof Filipowicz, Tomasz Czechowicz, Mirosława Folta zgotowali strażakom gorące przywitanie. Odpalono race i nowy wóz uroczyście wjechał do Karcina.

Warto także wspomnieć, że nowy wóz brał udział już w swojej pierwszej akcji nim dojechał do Karcina. Po odebraniu samochodu, w drodze powrotnej strażacy z OSP Karcino byli świadkami zdarzenia drogowego w miejscowości Jasonek. Nie wahając się zareagowali i zabezpieczyli całe miejsce, po czym poczekali na dotarcie lokalnych służb.

Wóz kosztował ponad milion złotych i wykorzystano różne dotacje, by go zakupić. Sfinansowany został ze środków Gminy Kołobrzeg w kwocie 391.490,00 zł, z Powiatu Kołobrzeskiego w kwocie 20.000,00 zł, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w kwocie 475.000,00 zł, z dotacji budżetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w kwocie 68.000,00 zł oraz ze środków finansowych przekazywane z zakładu ubezpieczeń w kwocie 106.600,00 zł oraz Lasy Państwowe na doposażenie pojazdu 6.500.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama