Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gminne obchody Dnia Strażaka w Korzystnie

3 maja 2023 roku, mieszkańcy Gminy Kołobrzeg z radością uczestniczyli w gminnych obchodach Międzynarodowego Dnia Strażaka, którego patronem jest święty Florian męczennik. Obchody rozpoczęły się o godzinie 12:00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla w Korzystnie. W czasie mszy, wierni modlili się za wszystkich strażaków, którzy codziennie ryzykują swoje życie, aby chronić ludzi i mienie przed zagrożeniami. W homilii ksiądz przypomniał, jak ważną rolę w społeczeństwie pełnią strażacy oraz jak wiele trudu i poświęcenia wymaga ich praca.

W trakcie uroczystości, przedstawiciele władz lokalnych oraz Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kołobrzeg podziękowali strażakom za ich ciężką pracę i poświęcenie, które przyczynia się do bezpieczeństwa i dobrobytu mieszkańców naszej gminy i powiatu. Podkreślono również potrzebę wsparcia działań OSP oraz zwiększenia świadomości społecznej na temat ważnej roli, jaką pełnią strażacy w naszym życiu.

Gminne obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka były doskonałą okazją, aby oddać hołd strażakom oraz zjednoczyć się jako społeczność i podziękować im za ich służbę. Mieszkańcy gminy pokazali, że doceniają i szanują pracę strażaków oraz że w razie potrzeby, zawsze mogą na nich liczyć.
Po zakończeniu mszy świętej, poczty sztandarowe oraz pododdziały OSP wyruszyły w uroczystym przemarszu pod remizę OSP Korzystno. Tam czekał już na nich poczęstunek oraz wiele atrakcji dla uczestników obchodów.

Na miejscu można było obejrzeć sprzęt i pojazdy strażackie a także spotkać się z lokalnymi strażakami i porozmawiać z nimi o ich pracy i doświadczeniach.
Z całego serca dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie.
Ze strażackimi pozdrowieniami - Jednostki OSP GMINY KOŁOBRZEG !

Info i foto OSP Korzystno.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama