Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Msza w intencji strażaków w Korzystnie i akt włączenia OSP do systemu ratownictwa

W środę, 3 maja, w kościele pw. Chrystusa Króla w Korzystnie, o godzinie 12:00 odbędzie się msza w intencji strażaków. Dzień św. Floriana - patrona wszystkich strażaków - obchodzony jest 4 maja, jednak mszę postanowiono odprawić wcześniej, przy okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Na mszy obecne będą wszystkie jednostki OSP z Gminy Kołobrzeg, zaproszono także kilka z terenu powiatu. Po mszy odbędzie się przemarsz jednostek do remizy OSP Korzystno, gdzie odbędzie się oficjalne przekazanie aktu włączenia jednostki z Korzystna do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy zapraszają wszystkich na mszę oraz na oficjalne przekazanie aktu. Po krótkiej uroczystości zapraszają także na poczęstunek oraz zwiedzanie remizy i prezentację sprzętu strażackiego i samochodów bojowych.

KSRG to integralna część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, mający na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń. Korzystno to już druga, obok Starego Borku, jednostka w Gminie Kołobrzeg, która została włączona do systemu.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama