Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

7 grudnia 2023    |    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
7 grudnia 2023    
    Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Buduje się kolejna ścieżka rowerowa przy Bezprawiu

W miejscowości Bezpraw trwa budowa kolejnej ścieżki rowerowej, która połączy Bezpraw z Rościęcinem. Odcinek drogi rowerowej ma długość 2,48 km i kosztuje 2,43 mln zł. Ścieżka rowerowa rozpoczyna się w Bezprawiu i łączy się z już istniejącą drogą rowerową, a kończy się w Rościęcinie przy skrzyżowaniu z ul. Zgodną. Obecnie wykonawca pracuje nad układaniem nawierzchni z kruszywa.

W związku z położeniem drogi w strefie zalewowej oraz w pobliżu terenów rolnych, część drogi, około 2,2 km, będzie wykonana w technologii z kruszywa łamanego, a w najbardziej newralgicznych miejscach zostanie wzmocniona geokratą. Pozostałe odcinki drogi rowerowej zostaną wykonane z kostki betonowej oraz masy asfaltowej. Odcinek łączący drogę rowerową z istniejącą drogą rowerową zostanie wykonany z kostki betonowej, a odcinek od drogi powiatowej w kierunku lasu o długości około 82 m zostanie wykonany z masy asfaltowej.

Dodatkowo, w ramach inwestycji, wykonano oświetlenie przejścia dla rowerzystów oraz odcinka drogi rowerowej. Dzięki temu, rowerzyści będą mogli korzystać z drogi rowerowej nie tylko w ciągu dnia, ale także po zmroku.

Budowa ścieżki rowerowej od Zieleniewa do Rościęcina to ważna inwestycja dla mieszkańców i turystów, którzy chcą cieszyć się pięknem okolicy podczas wycieczek rowerowych. Dzięki temu projektowi, rowerzyści będą mogli bezpiecznie przemieszczać się między miejscowościami, unikając ruchliwych dróg i samochodów. Inwestycja ta ma także pozytywny wpływ na rozwój turystyki rowerowej w regionie.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama